Milyen egykori szokások szűntek meg, vagy változtak meg a gyermekkorotok óta eltelt időben?
Pesten laktunk, és a 60-as években még szokásban volt a húsvéti locsolkodás, akkora volt a gyalogosforgalom délelőtt az utcákon, mint soha máskor. Apákat-fiúkat-gyerekcsoportokat láttál vonulni és ide-oda becsongetni. Délutánra az összes felnőtt és az összes tinédzser részeg volt. (utáltam)
Nem sok embernek volt telefonja, de akinek volt, az mindig belehallgatott először, hogy van-e vonal, és utána kezdett el tárcsázni (igen, csak tárcsázós telefonok voltak :D ).
Még mindig 60-as évek, volt olyan osztalytársam, aki nem csak a nagyszüleit, de a szüleit is magázta.
Amit le írtál az még most is meg van mind. Sőt egyre inkább vissza jönnek, vissza hozzák és őrzil ezeket a szokásokat.
Hagyomány őrzőkről biztos hallottál már.
A változások természetesek, mert fejlődés van. Az említett jelenségek egyáltalán nem szűntek meg, csak legfeljebb lokális változások vannak.
A fejkendőt illetően: a helyzet éppen fordított. Egyes keresztény templomokban terjed például az a muzulmán szokás, hogy oda nők csa fejkendővel mehetnek. Már olyant is tapasztaltam, hogy kinéztek onnan nem fejkendős nőket. Nem a papok, a fejkendős nők.
De ha változást akarsz hallani: ma mindenki mobillal a kezében közlekedik, a fele folyamatosan telefonál is, vagy játszik, vagy mást csinál. Akár 20 éve még senki sem tett ilyent. Ma az emberek döntő többsége internetezik. Negyven éve itt senki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!