Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Van olyan népmese, ami az...

Van olyan népmese, ami az Óperenciás tengeren játszódik?

Figyelt kérdés
Úgy értem, kifejezetten a tengeren, ott vannal a megpróáltatások, stb.

2018. jan. 14. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

Hát pontosan már nem emlékszem, mert vagy 35 éve olvastam utoljára ilyesmit, de az biztos, hogy volt ilyen.

Valakit (királylányt vagy testvért?) egy olyan szigetről kellett megmenteni, ami az Óperenciás tengerben volt. Az egyik próba az volt, hogy át kellett kelni a tengeren, a szigetre. Valami mesés segítő jött, de már nem tudom, ki vagy mi.


Egy másik mesében egy hal lenyelt egy aranygyűrűt, szerintem az is az Óperenciás tengerben úszkált. (De lehet, hogy nem jól tudom már.)

2018. jan. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
21%
Nincs. Olvasd el ezt: [link]
2018. jan. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A 2. válaszoló egy értelmi fogyatékos.

Leírom, hogy én személyesen olvastam ilyen mesét, erre azt írja, hogy nem létezik ilyen.


Csak pár példa:

[link]

[link]

[link]

[link]

2018. jan. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a 2. válaszolónak, én se olvastam sokat, amely az Óperenciás tengeren játszódott volna, de hát úgy látszik mégis. Köszönöm szépen tengeren
2018. jan. 22. 14:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!