Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Leírnátok nekem a legismertebb...

Leírnátok nekem a legismertebb népmeséket?

Figyelt kérdés

2016. szept. 13. 15:17
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Írd le te!

2016. szept. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Benedek Elek vagyok, leírtam. Az az Illyés gyerek is csinált valami ilyesmit.
2016. szept. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kicsit sokat kérsz, sok oldalas könyveket azért mégsem várhatsz így tőlünk leírva. De több módon is hozzá juthatsz:

Üssed be a googlba a MEK címszót (Magyar Elektronikus Könyvtár), keress rá a mesék címszóra (vagy a keresőbe írd be Benedek Elek, vagy Illyés Gyula nevét) és ott előjön ennyi meses, amennyit akarsz.

De az sem árt, ha pl. az "antikva.hu" vagy az "antikvarium.hu" szavakat, esetleg a "Libri"-t ütöd be, és onnan kiválasztod.

Csak halkan merem mondani, mert talán meglep, de az sem rossz megoldás, ha bemész egy könyv üzletbe, és az elárusítóról kérsz segítséget. Könyvet is lehet ám olvasni! BQ.

2016. szept. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Felraktam már neki a googlé-ról a linket, onnét már csak sorban ki kell nyomtatni, vagy átrakni valami más dok-ba, akárhova...

Ennek már egy hete, de még csak egy kurta köszit sem kaptam/kaptunk érte.

2016. szept. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Arról megismered őket, hogy sárkányok, meg egyéb undormányok keserítik az életet, míg a legkisebb szabólegény, vagy az ügyeletes királyfi meg nem szabadítja tőlük a világot.
2016. szept. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
De ha a királyfit elátkozta a gonosz boszorka, akkor először a tó partján brekegő békát kell megcsókolnod, és akkor visszaváltozik királyfivá....
2016. szept. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ma már leszopni kell a békát, kedves utolsó. :-))
2016. szept. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor tedd meg! :))
2016. szept. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Öreg vagyok én már ahhoz, hogy higgyek a mesékben. :-))
2016. szept. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves # 4/9!

Azért nem írtam mert elutaztam. Amúgy KÖSZÖNÖM!

Lehet hogy nem pont jól fogalmaztam meg a kérdést, bocsi. Nem az egész népmesére gondoltam hanem csak a címére!!

2016. szept. 27. 16:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!