Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Eltörölnétek az óraátállítást?

Eltörölnétek az óraátállítást?

Figyelt kérdés
Én személy szerint utálom. Felesleges, elkésem néha miatta. Stb... Több országban is eltörölték. Marginális mennyiségű energia takarítható így meg (pl. az épületek energiahatékonyságában több potenciál van, mint az óraátállításban) és különben is: a villanyszámla legyen értünk és ne fordítva!

2016. márc. 18. 23:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
63%

#10-nek igaza van..

Azt még hozzá tenném, hogy a téli időszámítás az eredeti, a nyári pedig a bevezetett..

Így ha valamit törölni kellene, az értelemszerűen a nyári lenne, az viszont tényleg oda vezetne, hogy 3-kor kelne fel a nap..

#9-es voltam

2016. márc. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
4%
Nem. De ha eltörlik, akkor remélem hogy a nyári időszámítást tartják majd meg.
2016. márc. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Engem zavar.. Pontosan fekszek le és kelek fel, emiatt elég nehezen állok át. És télen elvileg azért van hogy reggel legyen világos, nálunk reggel is ugyanúgy kell égetni a villanyt mert 6 körül még sötét van...
2016. ápr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!