Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Eltörölnétek az óraátállítást?

Eltörölnétek az óraátállítást?

Figyelt kérdés
Én személy szerint utálom. Felesleges, elkésem néha miatta. Stb... Több országban is eltörölték. Marginális mennyiségű energia takarítható így meg (pl. az épületek energiahatékonyságában több potenciál van, mint az óraátállításban) és különben is: a villanyszámla legyen értünk és ne fordítva!

2016. márc. 18. 23:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Igen!

Viszont vagy a nyári időszámításnál maradnék, vagy téli időszámítás de UTC+2. (A végeredmény ugyanaz csak nézőpont kérdése.)

2016. márc. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
Egyszer nem késtem még el óraátállítás miatt életem 32 évében.
2016. márc. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Soha nem zavart, semmilyen problémát nem okoz, felőlem maradhat. Igaz, képtelen vagyok megjegyezni, hogy mikor és merre kell állítani, de nem hisztikélek miatta.
2016. márc. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Csatlakozom az első válaszolóhoz! Ha a szomszédos időzónába kerülnénk, esténként egy órával tovább lenne világosabb, ami minden szempontból csak előnyös lenne.


Részletek:

[link]

[link]

2016. márc. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Igen, eltörölném, de a nyárit hagynám meg egész évben, mert ez valami katasztrófa, hogy októbertől áprilisig gyakorlatilag sötétben kell hazamenni, nem látja az ember a napot. Párizsban, kicsit nyugatabbra már egy órával később megy le a nap, itt meg van, hogy már fél 4-kor sötétedik. Úgy kéne beállítani, hogy 5 előtt ne legyen sötét soha. Még decemberben sem.
2016. márc. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Igen, eltörölnék, mert semmi értelme.
2016. márc. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Abszolút, igen, teljesen felesleges! Anno aki ezt legelőször kitalálta, azt akarta elérni, hogy kevesebb legyen a villanyszámla, csak épp logikája nem volt a jóembernek: igaz, hogy reggel korábban kell leoltani a villanyt, este viszont korábban kell felkapcsolni, este pedig fordítva, vagyis később felkapcsolni, viszont akkor meg reggel kell később leoltani, szóval a napfelkelte/lemente miatt ugyanaz a szitu, az 1 óra így is-úgy is belelóg, nem lehet elkerülni, tehát semmiképp nincs spórolás, így értelme sincs!
2016. márc. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
*este pedig fordítva - úgy értem, hogy átállásnál meg fordítva, bocs.
2016. márc. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%

#7-es, Kizo87


Abszolút hülyeseget írtál. Az a néhány mérnök/tudós/gazdasági szakember stb. akik kitalálták/kiszámolták/leellenőrizték a hatásokat, azért nem voltak ennyire hülyék, hogy az általad említett "reggel korábban leoltom, este korábban kapcsolom fel" jelenséggel ne számoljanak..


Itt egyáltalán nem arról van szó, hogyan az átlagember reggeli-esti lámpakapcsolgatásaiból mennyit tudunk összekuporgatni, sokkal inkább hogy a gyárak/üzemek stb. akik nagyságrendekkel több energiát fogyasztanak ezt milyen időszakban teszik ezt (ugyanis a nagyfogyasztók számára az áram ára is ingadozhat napon belül), mennyi plussz energia kell éjszakai/nappali fényviszonyok mellett, ha pl. hatalmas mukagépeket kell biztonságosan üzemeltetni, műveleti területeket kell (nem csak 40 wattot igénylő irányfényforrásokkal) alaposan megvilágítani. Ehhez már csak hab a tortán, hogy a szolgáltatók a fennmaradó energiát drágábban exportálhatják intenzívebb energia fogyasztású időszakban, vagy hogy vannak termelésszervezési aspektusai is az energiafogyasztásnak, vagy hogy évente kummulált óraszámban nézve jóval kevesebb ideig kell a pl. a közvilágítást, utak megvilágításait fenntartani (mert bizony sok hely van még most is Európában, ahol este 10-11 után lekapcsolják ezeket és reggel 4-5 körül kapcsolják be, főleg falvakban). Az már abszolút extra, hogy a buszok, járművek is kevesebb üzemanyagot fogyasztanak így, így reggeli-esti világításos érvelésed abszolút nevetségesnek tűnik ezekhez az kérdésekhez képest...

2016. márc. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

Én nem törölném el, szerintem teljesen jó így. Le is írom hogy miért:


- ha a nyári időszámítás szűnne meg: nyár elején hajnali 4 helyett már 3-kor világosodni kezdene, viszont este 8-kor pedig már sötétedne. Szerintem többen élvezik azt, ha sokáig világos van, mintha már kora hajnalban süt a nap. A többség amúgy sem kel ennyire korán, szóval minél tovább van világos, annál jobban ki lehet használni a napot, főleg mikor jó idő van.


- ha a téli időszámítást törölnék el: a tél nagy részében nem reggel 7-kor, hanem csak 8-kor kezdene világosodni. A legtöbben így is "depressziósak" vagyunk télen, mikor sötétben, hidegben kell indulni reggel, így viszont ha belegondolunk, 9 óra is lenne mire teljesen kivilágosodik, sötétben kezdődik az iskola is stb. Igaz, hogy 1 órával többet lenne világos, de télen amúgy is inkább otthon benn vagyunk, a hideg miatt.


Egyedül azt az "átállási időszakot" utálom, amíg az ember megszokja az új időszámítást (1-2 hét), de ezen kívül nekem a fentiek miatt nincs bajom az óraállítással.

2016. márc. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!