Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ki törölhetem a második nevemet?

Ki törölhetem a második nevemet?

Figyelt kérdés

PL: Nagy Janka Veronika. ( NEM EZ A NEVEM)

És pl a Veronikát nem akarom. Csak simán a Nagy Janka...


2010. márc. 26. 19:14
 1/5 A kérdező kommentje:
14/L
2010. márc. 26. 19:22
 2/5 anonim ***** válasza:
Szülői beleegyezéssel igen, okmányirodában.
2010. márc. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez névváltoztatásnak számít, ha teljesen el akarod tüntetni. Ehhez a szüleid kellenek (mindkettő).

Viszont nem kötelező mindkét keresztnevedet használni. A családomban mindenkinek két keresztneve van, de sokan nem használják, csak az anyakönyvben van benne, de még a személyiben sem szerepel, meg semmi papíron nincs rajta. Szóval ha személyit csináltatsz, akkor kérheted, hogy azon csak az egyik legyen rajta. De ha 14 vagy, akkor gondolom most kaptad az első személyidet, így vagy megvárod, amíg az lejár, vagy újat csináltatsz, ami elég drága.

De az a lényeg, hogy nem kell a papírjaidon szerepelnie mindkét utónevednek, így csak azokat kell kicserélni, a névváltoztatásért külön nem kell fizetni. Ha teljesen (anyakönyviben is) meg akarod változtatni, akkor is ki kell cserélni minden iratot, amiben szerepel.

2010. márc. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem, még nincs személyim... 7.es vagyok és nemrég lettem 14...
2010. márc. 26. 22:27
 5/5 anonim ***** válasza:
na, akkor menj okmányirodába és csináltasd meg! ;) mármint a személyit. utána meg beszélj erről a szüleidnek. ha beleegyeznek, oké a dolog.
2010. ápr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!