Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Van itt esetleg olyan ember,...

Van itt esetleg olyan ember, aki perzsa származású, vagy a közeli baráti körében vannak irániak?

Figyelt kérdés
Az albérlőnk perzsa, de számomra eléggé fehér folt a Közel-Kelet eme része. Tudom, nem lehet általánosítani, de érdekelnének személyes tapasztalatok, hogy a perzsák milyen emberek, milyen a kultúra ott (hétköznapi szokások).
2015. nov. 27. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Hosszú évek folyamán többen is voltak iráni ismerőseim, itt tanuló egyetemisták. Természetesen őket sem lehet egy kalap alá venni, mindegyikük más egyéniség volt, más érdeklődési körrel. De félreértés vagy vitás helyzet egyikükkel sem volt soha, semmilyen szinten.


Ami közös nevező volt bennük, hogy általában betartottak ezt-azt a vallási előírásaikból, például alkoholt sem fogyasztottak. Amelyik időnként mégis, az sem vitte túlzásba. Részeges tivornyáktól nem kell tartanod. :)

2015. nov. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem is kifejezetten ilyenre gondoltam. Inkább olyanokra, hogy a déli emberek (olaszoktól az arabokig) kevésbé pontosak (5 órára megbeszélt találkozóra 6-ra érnek oda gond nélkül), vagy akár olyanra, mint a bolgároknál, hogy a nonverbális gesztusok eltérnek (náluk a fejrázás igen, a bólintás nemet jelent). Vagy bármi, hasonló jellegű differencia, vagy olyan szokás, ami nálunk normálisnak számít, náluk meg sértő is lehet.

Arra vonatkozóan sincs valamilyen általános szabály, hogy ellenkező neműekkel hogy viselkednek? Én nő vagyok, ő férfi. Pl. hogy kerülik a szemkontaktust, mert náluk az már flörtölésnek számít, nálunk meg simán bunkóságnak, a beszélgetőpartner semmibe vételének.


Lehet, hogy a perzsáknál pont nincsenek ehhez hasonló kulturális eltérések, de tényleg alig tudok valamit róluk. Tudatlanságból meg nem akarok olyan szituba belefutni, hogy esetleg megsértem valamivel, vagy én értelmezek rosszul valamit a viselkedésében.

2015. nov. 27. 15:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Nőként jól teszed, ha egy muzulmán albérlővel nem "kacérkodsz". Hagyd a fenébe a szokásait, meg a szemkontaktust - vedd tudomásul, hogy számukra a nő harmadrangú ember és csak a fajfenntartásra való. Akkor is, ha az illető férfi dúsgazdag és atomtudós.
2015. nov. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%

1. vagyok.


Mindegyikük a nyugati normák szerint viselkedett, volt amelyik még néptánccsoportba is beiratkozott. Nyilván ha hazamentek, ezt a nyugati viselkedést levetették magukról, mint a cipőt a mecset kapujában :)


A pontosság pedig a mi baráti körünkben sem volt szokás, nem is nagyon szoktunk időpontokat megbeszélni "majd valamikor" :) Úgyhogy ilyen téren sem lógtak ki a sorból. Utólag belegondolva ők talán még precízebbek voltak, mint mi.

2015. nov. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nekem vannak perzsa barátaim, de külföldön (ny-európában). igazából teljesen normálisak. ami feltűnt, hogy nagyon vendégszeretőek, de már túlzottan, ami zavaró vagy zavarba ejtő. pl félig idegeneknek is kínálnak a felbontott narancsból a kezükből. ami egy fehér ember számára mondjuk inkább undorító, mint kedves. meg mindent meg akarnak osztani. ez inkább tényleg már átmegy egy határon, ami számunkra visszatetsző. de nagyon kedves, barátságos emberek. én alkoholizálni is láttam őket, nőket is.
2015. nov. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A mi albérlönk is persa fiú. Nincs vele baj, a szomszédok is dicsérik, hogy kedves és segítökész. Egyetemista 3 éve van itt, de nemsokat tud magyarul, viszont az egész családja (nyáron itt voltak) tökéletesen beszélik az angolt.

TISZTÁK nagyon, pontosan fizet és karácsonyra hozott ajándékot, mi meg nem adtunk semmit tök zavarba voltunk.

mi elégedettek vagyunk vele.

2016. márc. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én bár zsidó vagyok ,de tartom a perzsa újévet ,a novrozt.

Ismerek perzsákat is.


Nos szerintem abba ,hogy mik a hétköznapi szokásai abba bele játszik a vallása is.

Mert lehet muszlim,zorosztriánus,bahá'í,keresztény...stb


Ha vallásos muszlim ,akkor:


-Nem eszik sertést

-A péntek számára szent nap

-Nem alszik hassal befordulva


stb....


Ahhoz ,hogy konkrétumot tudjak mondani ,ahhoz ismernem kellene.


Üdv%

2016. márc. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!