Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Kedves kulfolodon élok, vagy...

Kedves kulfolodon élok, vagy kulfoldot jol ismerok! Van olyan kulfoldi szokas, amit furcsanak tartotok, vagy éppen nehezen teszitek magatokévá?

Figyelt kérdés

Nalam ez a franciàk étkezési szokàsa..Itt délben MINDEN bezàr, kettoig, mert esznek...mindenki..és képesek két oràn keresztul valoban enni, nekem ez még mindig nem megy :D

A legfurcsabb tavaly husvétkor volt, nagy csalàdi "ebéd"- 1 kor kezdtunk el enni, komolyan beszélek, este hatkor még mindig nem jott a desszert...nem tudom, valaha képes leszek- ezt igy àtvenni, oràkon keresztul enni..Ja, meg hogy a hust és koretet nem egyszerre, hanem egymàs utàn eszik, azaz eloszor bevàgjàk a koretet, majd a sima hust :D

Ti talàlkoztatok olyan szokàssal, hagyomànnyal ami szàmotokra kissé idegen? Hol, milyen orszàgban?


2010. márc. 1. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A németek banános söre...
2010. márc. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én Angliában amit mai napig nem tudok megszokni az,hogy látom,hogy a gyerekeket is pórázon viszik.(mint a kiskutyákat) Egyszerűen égnek áll a hajam tőle.Nem fogja meg a gyereke kezét,hogy úgy sétáljanak,hanem gyorsan póráz,és lehet rángatni ahogy a szülő akarja.

A másik amin kiakadok,azok meg maguk a gyerekek.

Az utcán képesek olyan hisztit levágni(már láttam olyat is amikor a gyerek teljes erejéből rugdosta az anyját,vagy ütötte az apját a hiszti alatt) ,és a szülő nem meri nevelni..Úgy csinálják mintha semmi sem történt volna...

Sok furcsaság van még,pl: teljesen természetesnek veszik,hogy szinte mindenhol szemetelnek.Ha mellette van a kuka akkor se dobja bele a szemetet hanem csak úgy mellé..

Vagy a kedvenc szlogenjük az angoloknak"Mert megtehetem"

Sokszor van úgy,hogy menekül az ember az üzletből,mert egy irtózatosan büdös,koszos ember is bejön akinek olyan szaga van,hogy nem bírsz egy helyiségben maradni vele..Egyszer egy ilyen esetnél,egy jól öltözött hölgy meg kérdezte a lányt,hogy miért nem fürdik,mert elviselhetetlenül büdös.A válasz:"Nekem jogom van nem fürdeni,mert megtehetem ,hogy büdös legyek,és amúgy is csak az egyéniségemet mutatom ki!" Na erre varrjál gombot:)

2010. márc. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mik vannak. Írjatok már még ilyen sztorikat.

Én mikor Olaszban voltam, ott az volt a fura hogy a nyílt strandon bikini felső nélkül mászkált egy két nő. És senki meg sem nézte őket. Olyan természetes volt. Ennél már csak az a furább hogy ugye ők egy elég vallásos nemzet.

Na igen és ott is az a délutáni szieszta. Nincsenek túl fárasztó napjaik :)

2010. márc. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hirtelen a finn főzési szokások jutottak eszembe. Magyar konyhához szokott ember nehezen veszi be. Változatos a konyhájuk, nem arról van szó (pl kenyér, mint olyan, van vagy 50 féle) viszont rettentően kevés fűszert használnak. Kell egy kis idő - 1-2 hét - amíg az ember megszokja, és meg tudja különböztetni az ízeket egymástól.
2010. márc. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az USA-ban élek és konzervatív, visszahúzódó embernek tartom magamat, de az nekem is sok, hogy itt feljelentik egymást az emberek, ha pl. valaki szoptat vagy véletlen meglátják a melltartóját, mellét vagy akármi mást (pl. a házban ha öltözik valaki és meglátják). Olyan esetek is vannak, hogy 1-2 éves gyerekre ráhívják a rendőrséget, ha hangoskodik. Én ezeket nem tudom felfogni, megszokni...
2010. márc. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
en arab orszagban elek..szal kisregenyt irhatnek....
2010. márc. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"en arab orszagban elek..szal kisregenyt irhatnek..."


Hát akkor írjàl egy párat, légyszíves! Nagyon érdekesnek tartom a kérdést!

2010. márc. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

oke...

en pl a mai napig nem tudtam megszokni (1 ev utan), hogyha itt egy no, beszelget vagy csak egyszeruen baratsagos egy ferfival, egybol lequrvazzak, es szentul hiszik, hogy lefekszel az illeto pasival. A munkam soran viszont elkerulhetetlen, hogy ne beszeljek ferfiakkal, mivel a vendeglatoiparban dolgozom, de nem szamit nekik. ez engem nagyon zavar. Minden aldott europai no qurva, es nem szamit hogy elsz vagy mit csinalsz, ezt a kepet nem fogod tudni megvaltoztatni.

A gyerekeket rajongassal szeretik, viszont nem nagyon nevelik oket. Az is fura nekem, hogy fut a 3 eves gyerek majd elvagodik a betonon, tiszta ver lesz az arca, aztan felall es jatszik tovabb...anya, apa meg teazik tovabb mintha mi sem tortent volna:) Nagyon szivosak itt a gyerekek.

etkezes: kezzel evest soha nem fogom tudni megszokni (persze nem mindenhol), egyfolytaban kaveznak, isszak azt a meregeros fekete torok kavet reggel, delben, este, ejszaka, tokmindegy. Mi europaiak, ugye akkor iszunk kvt altalaban ha fel akarunk ebredni, ok lefekves elott 10 perccel es kepesek kvzni, aztan meg alszanak mint a bunda. 90%a a tarsadalomnak eros dohanyos, a wellnesst mint fogalmat nem ismerik, nem sportolnak semmit, es sok az elhizott ember. Mikor konditermet kerestem, mindenki ugy nezett ram, mintha elmebeteg lennek, hogy az meg micsoda? es mi a fenenek?:)

Vagy, pl, 2 fekete csadorba bujt no (csak a szemuk volt ki) egy fehernemu bolt kirakata elott, a probababan levo, izlestelen, a nemi szervnel kivagott csipkecsodat nezegette, majd vittek a penztarhoz megvenni...Olyan (szamunkra) qurvas cuccokat hordanak a kendo alatt, hogy hajjaj, otthon apanak abban lejtenek.

A tevek ugy jarnak kelnek az utcan mint az emberek. Karacsonykor pedig lattam egy mikulasnak oltozott embert egy teven...na az fura volt:)

A kutyakat utaljak, hazialltakent abszolut nem tartjak, sot ha ugat egy kobor kutya azt a satan hangja kent konyvelik el es kopnek egyet.

Barhol barmikor leallnak imadkozni, ha imaido van, siman lehet olyat latni, hogy vezetsz az autopalyan, es a leallosavban, ott imadkozik egy fazon a kocsija mellett...:)

A ferfiak puszilkodnak, kezfogas, oleles, harom vagy tobb puszi. Sot puszit is dobank egymasnak. Ha meglat egy pasi egy ismerost, csak tavol van tole, akkor csokot dobnak egymasnak...:)

ennyi nagyjabol

2010. márc. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!