Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Modernnek mondott kultúránkban...

Modernnek mondott kultúránkban miért tartunk többre régi királyokat, költőket, egyházi személyeket, mint tudósokat?

Figyelt kérdés

Úgy látom, hatalmas válságban van a kultúránk.


Piedesztálra emelünk tömeggyilkos középkori királyokat, ostobaságokat terjesztő egyházi személyeket, mentális beteg költőket és semmittevő politikusokat.


Ha István Király nem alapítja meg Magyarországot, ugyanígy egy fűtött szobában ülnél internetezve, meleg étellel a hasadban, csak a neved Stanislav vagy Hans lenne, ha viszont nem találják fel a modern orvoslást, lehet, hogy babakorodban elvitt volna valami nyavalya.


Ránézel a térképre és a legtöbb utca Kossuthról, Petőfiről, középkori királyokról kapja a nevét, illetve újabban a Fidesz alatt egyházi személyekről.


Hol van az Albert Einstein, Nikola Tesla, Isaac Newton utca?


A naptárunk tele van nemzeti és egyházi ünnepekkel. Nem többet tett értünk az aki feltalálta a légkondicionálót vagy a központi fűtést? Tessék, nem is tudom a légkondi feltalálójának nevét, pedig biztos többet köszönhet neki az emberiség, mint Mátyásnak.



2014. okt. 31. 23:52
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Lenne néhány kérdésem.

1. Mi köze van ennek a népszokásokhoz? Szerintem semmit.

3. Nevzettek (Einstein stb.) nem magyarok. Miért olyan nagy gond, ha nincs utcájuk Magyarországon?

4. Mire alapozod a kijelentéseidet?

Rengeteg tudóról van utca elnevezve. Petőfi lenne a mentálisan beteg költő?

A légkondit nem magyar ember találta fel, s semmi jó nincs benne. Tökéletesen meg lehet lenni nélküle.


Kossuth, Petőfi és a többiek a baloldali idők utcaelnevezései. Megérdemelnek utcát, nincs ezzel semmi baj. Túl sok van belőlük, ez igaz.


Olyan sok magyar feltaláló nem volt, van. Legalábbis olyan, amelyik mondjuk a kuruc.info szűrőjén is átmegy.

Eötvös van, Bláthy van, Zipernovszky van, Jedlik van, Kandó van, Puskás van (telefonközpont). Mennyit írjak még?

2014. nov. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Modernek mondott kultúrákban, van hitgyüli, jehovások stb.

Milliárdok ellopó politikusaink, miközben több százezer gyerek éhezik, rengeteg hajléktalan stb.

Barátok közt, való világ az köll, könyvet meg senki sem olvas, az emberek többségének fogalma sincs a világtérképről, de még a közvetlen szomszédainkat sem tudják felsorolni sokan.

Az evolúció kitaláció és a feketék butábbak nálunk. A zsidókat, melegeket simán utáljuk és a háttérhatalom elleni harccal kampányolni lehet.

Ez minden csak nem modern.

2014. nov. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

"ugyanígy egy fűtött szobában ülnél internetezve"


ööö...nem éppen, max mások. Ha bármi megváltozik, akkor borul az egész rendszer és ma mi nem létezünk...helyettünk viszont tök más emberek.


Egyébként egy tudós sem lesz tökéletes elétű attól, hogy tudós. Őket sem kell isteníteni vagy bálványozni.

A normális az lenne.


Más dolog, hogy valakinek rajongunk a dolgaiért aki lehet költő, politikus, építész, genetikus, botanikus, matematikus, csillagász.

Mindenkinek kell példakép, aki motiválja.

2014. nov. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

"Nem többet tett értünk az aki feltalálta a légkondicionálót vagy a központi fűtést?"


Bizony, nem.

2014. nov. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

"Ha István Király nem alapítja meg Magyarországot, ugyanígy egy fűtött szobában ülnél internetezve, meleg étellel a hasadban, csak a neved Stanislav vagy Hans lenne, ha viszont nem találják fel a modern orvoslást, lehet, hogy babakorodban elvitt volna valami nyavalya. "


Ez azért így nem igaz, de értem mire akarsz kilyukadni, oké elfogadom. Ha nincs xy király aki xy csatát megnyert, vagy várost felépített vagy dinasztiát megalapított, akkor sem lennének mások az életkörülményeink alapjaiban. Ez igaz, viszont elfelejtetted továbbgondolni az elméletedet. A newtoni fizika törvényeit nem csak newton tudta lefektetni. A felfedezése nem csak az ő személyes zsenialitásának következménye, hanem tudományos/történelmi szükségszerűség. Ha megvannak egy következtetéshez szükséges ismeretek, akkor egy idő után valaki úgyis észre veszi ezeket. Ha nem Einstein, Tesla vagy Newton, akkor majd valaki más és te ugyan úgy a fűtött szobádban interneteznél, mint most.

2014. nov. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#1:

Columbus, Garibaldi, Gül Baba, Beethoven sem magyarok voltak, mégis van utcájuk fővárosunkban. Ennyi erővel Newton vagy Einstein is megérdemelhetne egy-egy utcanevet.

2014. nov. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A művészet mindig "menő" volt, mert általában a nagy közönség nagyjából mindig megértette, és valamilyen formában szórakoztatónak találta. A tudomány sajnos nem volt soha ilyen népszerű, mert az emberek zöme soha sem értett hozzá. Amihez nem értesz és nem is szórakoztat, azt nem valószínű, hogy szereted. Azt sem veszik észre, hogy a tudománynak köszönhetően időről időre (ha a társadalmi viszonyoktól most eltekintünk) jobb életkörülmények elérésére van lehetőségünk. Csak ugye a víz a csapból jön, az áram a konnektorból, a hideg a hűtőből/légkondiból, fény a lámpából. Minden működik magától, mindenki használja őket, de felét sem tudják a legtöbben megnevezni azoknak a személyeknek, akik ezeket a dolgokat lehetővé tették. Amég egy zene szerzőjét, festmény festőjét, film rendezőit/szereplőit kívülről fújjuk, imádjuk. Ezért nem "menő" a tudomány, ezért nem ismerték el úgy soha a tudósokat, mint a művészeket, politikusokat, ezért nincsen pl Albert Einstein utca a legtöbb városban.
2014. nov. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%

Részben még egyet is értek veled, de nézd egy kicsit a kérdést megfordítva. Írod, hogy a művészek és a királyok nélkül is egy fűtött szobában interneteznénk. De vajon ha nem egy fűtött szobában interneteznénk, akkor is boldogok lennénk? Lehetséges, hogy igen. Ha nem élnénk nyolcvan évig, mert az orvos tudomány nem olyan fejlett, akkor is boldogok lennénk? Akkor a hatvan-ötven év volna a természetes és ugyanúgy elégedettek lennénk. Sok szép dolgot feltaláltak a tudósaink, engem például úgy gyönyörködtet a fizika, mint mást egy szép festmény. De amíg nem volt a háznál internet, addig nem is hiányzott. Csak azóta nem tudok meglenni nélküle, amióta van.


Van ami hasznos, de nem létszükséglet.

2014. nov. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!