Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért mondjuk, hogy "Istenem"?...

Miért mondjuk, hogy "Istenem"? "Szűzanyám"? "Jóisten"? Ez honnan alakult ki, miért pont Bibliai alakokat mondunk?

Figyelt kérdés
2014. júl. 9. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem szimpln onnan, hogy amiota nalunk magyaroknal, de akarmelyik nepet vehetnenk van keresztenyseg es hisznek az emberek, azota ha barmi baj van, akkor ohozzajuk szolnk...egyszeuen az imakban is hozzajuk imadkoztak, igy ez redukalodik ilyenkor le felkialtas szintjere is. Ma mar, ha valaki nem vallasos, az is mondhaja, hogy o istenem (amikor valamin kiakad vagy szornyusegt lat stb.).

Ha az oskorban elnenk, akkor valoszinuleg o saman, ős tűz felkialtasaink lennenek:-).

Ha mas vallasuak lennenk (mas lenne az ősök vallasi kulturaja), akkor most mast sohajtoznank. De a vilag minden tajan vannak ilyen felkialtasok;-).

2014. júl. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Atyaisten" - szoktam mondani

vagy "Uram, teremtőm"

2014. júl. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mert a Biblia ilyen "alap" erkölcsi kérdésekben
2014. júl. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Még sok hasonlót mondanak az emberek

"Te Jóságos Isten" meg "Szentséges Ég"

Ezek ilyen fohászok

2014. júl. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Én a "Dialektikus materializmus!"-t szoktam mondani..)Tudom,kicsit hosszu...)))
2014. júl. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A nagymamán úgy szokta mondani: "istenem segíts meg". Szerintem onnan ered, hogy anno vallásosabbak voltak az emberek, az volt a fő támaszuk úgymond. Szóval vagy azért mondják, amiért a mamám, hogy "támaszért" vagy mondjuk hálából pl. "istenem, de jó", vagy "istenem, de örülök".
2014. júl. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Mostanra meg már gondolom szófordulattá vált.
2014. júl. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért mondjuk, hogy bäszdmeg? Miért emlegetjük az istennek a misztifikált fäszát?
2014. júl. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Azért mert az a legnagyobb jó ha egy hatalmasat kefélsz úgy istenigazából! Mondjuk ha mindketten nagyon élvezzük! El tudsz képzelni ennél jobbat? Ha igen, akkor perverz vagy! ...szerintem... engem szerelemre hangolt a Teremtőm...
2014. júl. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!