Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Magyarországon miért a decembe...

Magyarországon miért a december 24-t tartják Karácsonynak?

Figyelt kérdés
Úgyértem, hogy mindenki akkor mondja, h ogy Boldog Karácsonyt, akkor ajándékozzák meg egymást, pedig 24.-e csak Szenteste.
2009. dec. 24. 19:19
 1/3 anonim ***** válasza:
24. Szenteste, karácsony előestéje, 25. karácsony első napja, 26. karácsony második napja, Jézus (bár nem decemberben), de éjjel született valamikor, erre utal az éjféli mise is, ami a Szentestét köti össze karácsony első napjával.
2009. dec. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Felénk pl. a születés és névnapokat is előtte este tartják.
2009. dec. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem azért van, mert elanyagiasodott a karácsony. Mindenki hamar meg akarja kapni az ajándékot. Nekem pont ezért vált a legutáltabb ünnepemmé, egyszerűen rámjön a hányinger minden évben ahogy közeleg a karácsony.
2010. febr. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!