Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Egyiptomban hordanak csadort...

Egyiptomban hordanak csadort a nők? Mennyire igaz az országban a nők elzárkózottsága?

Figyelt kérdés
Egy arab férfival ismerkedem. Többektől hallottam, hogy velük nem kéne kezdeni... Csak a férfiaknak vannak ott jogaik, elvannak nyomva a nők?
2009. nov. 20. 19:28
 1/8 aulac ***** válasza:
100%

Igen hordanak, de csak annyira, mint nálunk népviseletet.

Ebből a szempontból Egyiptom elég felvilágosult.

Csak a mélyen vallásos családoknál kötelező, hogy a lány 12 éves korától eltakarja az arcát.

Felső-Egyiptomban elterjedtebb, mint Alsó-Egyiptomban (Kairó környéke).

A nők nincsenek elnyomva, ahogy más arab országban.

1956 óta választójoguk van, elválhatnak stb.

2009. nov. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Egyiptom az egyik legnyugatiasabb ország az "arab világon" belül. Egyiptom félig-meddig jogállam, bár nem demokratikus, és érvényesül ott némi európai kulturális hatás. Nőnek lenni Egyiptomban olyasmi, mint mondjuk egy magyar faluban 100 éve, tehát az asszonyállat verve jó, stb., de azért marháért vagy kecskéért nem adják-veszik a nőket. Egyiptomban nem hordanak csadort, vannak fejkendők, de nem feltétlenül kötelező hordani őket, a nők viszonylag elegánsan is öltözhetnek, bár nem kihívóan. Mivel az emberek aránylag elegánsak és kulturáltak (mármint arab viszonylatban), nem véletlen, hogy az egyiptomi filmeket nézte régen az arab világ, mert Egyiptom volt a "menő" ország az arab világon belül. Egyébként arab férfival tényleg nem érdemes ismerkedni, de lebeszélni nem akarlak, mert tudom, hogy mindig akad évente pár tucat nő, aki nagyon vonzódik hozzájuk, és csak saját kárukon képesek megtanulni, hogy miért rossz ötlet ez.
2009. nov. 21. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utolsónak: leírnád, hogy mi a hátránya ha egy arabbal összejövök? Miért nem ajánlatos?

2009. nov. 21. 07:57
 4/8 aulac ***** válasza:
56%

1.Az az arab férfi aki nem gyakorolja a vallását ritka mint a fehér holló.

2. Ha itt élsz tulajdonképpen semmi bajod nem eshet, de ha az Ő országában akarsz élni akkor már bizonyos jogaidról le kell, hogy mondjál: Nem utazhatsz a férjed engedélye nélkül.Nem vezethetsz autót. stb...

3. Ha valamin összevesztek joga van elverni.

4. Ha gazdagabb, lehet, hogy Te csak a második felesége lehetsz.

És még sorolhatnánk.

2009. nov. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%

"leírnád, hogy mi a hátránya ha egy arabbal összejövök? Miért nem ajánlatos?"


1. Mert európaiként általában csalódást jelent átélni azt, hogy nem a társa, hanem a tulajdona vagy.

2. Meg hogy a családjának nem rokona, hanem szintén tulajdona vagy.

3. Meg azt, hogy nyugodtan elverhet, és ebből senki nem csinál ügyet, olyan szinten, hogy tévéműsorokban simán megbeszélik, hogy az asszonyt igenis verni kell, ha nem fogad szót.

4. Szóval álmodozhatsz ezeregyéjszakáról meg szép barna arab hercegekről, a valóság viszont az, hogy nem arab hercegnő leszel, hanem háztartási robotgép. Azzal is számolnod kell, hogy az arabok képzeletében az európai nők lotyók, és idegenek elsősorban ezt látják benned.

5. Továbbá: amíg itt vagytok, addig lehet, hogy minden OK, és a kapcsolat minden álmodat látszólag valóra váltja. Aztán egyszer hazavisz, és hihetetlen átváltozáson megy keresztül a fickó. Hirtelen egy arab család közepén találod magad olyan életstílusba kényszerítve, ami európai szemmel rémálom. De akkor már késő lesz okosnak lenni.

2009. nov. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%

Olvasom a párbeszédeteket, és körülbelül én is a válaszadóval hasonló véleményre jutottam, de azért én árnyalnám az övét. Nem ajánlanám, hogy hagyd el az ismerősödet azért, mert egyiptomi származású. Ismerek boldog magyar nő és arab férfi házaspárt.Téged is csak részben jellemez a magyar neveltetésed és őt is csak részben. Ugye nem szeretnéd, ha egy arab ismerős feslett életűnek titulálna csak azért, mert a magyar nők szerinte "olyanok". Mi jól tudjuk, hogy akár örökre, egyetlen férfit is szerethetünk. Tény, hogy hevesebb vérmérsékletűek a mi férfijainknál. Baj volna?

Ne költözz el vele Egyiptomba! Szerintem ennyi.

2009. nov. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Ne bélyegezzünk már meg valakit csipán a származása miatt... Én is ismerek arab férfit, imádja a feleségét és a gyerekeit, értük él. A felesége szinte a bálványa, mindig hihetetlen szeretettel és kedvességgel néz rá.

Lehet, hogy van arab férfi, aki olyan, amint ahogy leírtátok, de va olyan is, aki nem így viselkedik.


Szerintem próbáld alaposan megismerni. Előbb-utóbb úgyis előjön az agresszív énje, ha hajlamos ilyesmire, és akkor tényleg hagyd. De pusztán a származása miatt ne.

2009. dec. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"De pusztán a származása miatt ne."


Ha odafigyeltél volna, akkor tudnád, hogy nem a származásával van baj, sőt, voltaképpen nem is magával az egyes arab férfival, hanem az országa és a családja kultúrájával. Lehet, hogy van arab férfi, aki kivételesen egész más, mint amit a kultúrája alapján várni lehet, de attól az országa még ugyanolyan marad, és annak is kicsi a valószínűsége, hogy a rokonai is olyan különlegesek, mint ő.

2009. dec. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!