Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Eközött a cigánytípus között...

Eközött a cigánytípus között mi a különbség, jobban mondva melyik minden "fajta"?

Figyelt kérdés

Szóval így a környezetemben észrevettem, hogy cigány és cigány között is nagy különbség van.

Vannak ilyen "csőlakó" cigányok, ott pl a nők nagyon rondák, soványak, a hajuk sem az a tipikus hosszú fekete, hanem pl. narancssárgára van szőkítve, közmunkán dolgoznak max... Emellett pedig van egy másik "fajta", amelyiknél a nők semmiképp nem dolgoznának még közmunkám sem, viszont "husibbak", nagy mellűek általában, combosok, a hajuk hosszú és ápolt... Melyik minden fajta?


Kép, kb.

[link]


[link]


2013. júl. 29. 19:43
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
:)) Nálunk sok ilyen van, én az osztrák határszélen élek, oda jár ki egy csomó cigány innen is, onnan nagyon-nagyon olcsón, de inkább ingyen hoznak cuccokat itt meg eladják (ruhától kezdve antik hiányos étkészletekig minden, régiségek, elektromos cuccok, tényleg minden :D), de van pont egy olyan munkatársam, mint amit te is írtál. :D Csak ő férfi... de full ilyen :) A nevét alig tudja leírni (nem túlzok), de úgy manipulálj az embereket, hogy az hihetetlen :D A takarítónőtől kezdve a német főnökségig mindenki issza a szavát, de ő is ilyen, mindent tud, azt is ami nem igaz, kitalál minden. Borzasztó...
2013. júl. 31. 09:59
 12/16 anonim ***** válasza:

"onnan nagyon-nagyon olcsón, de inkább ingyen hoznak cuccokat itt meg eladják"


Azt hiszem, most felnyitottad a szemem. Szerintem ők is csak Ausztriáig jutnak el, és ingyen hozzák a cuccokat. Nekünk pedig előadja, hogy pénzért veszik, a határon mennyit kell érte fizetni.

De most, hogy így olvasom a válaszodat, rájöttem, hogy azzal a kisbusszal, amit havonta javíttatnak, mert mindig rossz, nem hiszem, hogy Németországig eljutnak minden héten.


Vasárnaponként Ausztriába járnak, akkor nem is eladni, mint ahogy ő mondja, hanem árut hozni.

Nahát, még itt is átvágja a fejünket. Hihetetlen. :)

2013. júl. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
De irigyek vagytok! Már az is baj ha dolgoznak??? Különben azért mert valaki lomizik még nincs olyan fajta cigány, hogy lomis cigány =D Kinyulok rajtatok =D
2013. júl. 31. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Igen, ők is kisbusszal járnak ki, vasazni meg nagyon sokat járnak most Szlovéniába.


Nagyon sok cucc ingyen van nekik, ugye direktbe figyelik, mikor van lomtalanítás, az oszták az kidob olyan cuccokat is, amiket itt el tud adni házalva vagy bolhapiacon.

2013. júl. 31. 12:39
 15/16 anonim ***** válasza:
A "romungró" a magyar cigány más néven ( a "zenész cigány" is ugyanezt takarja), a "teknővájó" pedig a beások másik neve, úgyhogy nem írtam hülyeséget...egyébként mindenhol a beásokat egy külön csoportnak írják, ha nem hiszed olvasd el, 9-es.
2013. aug. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
És azt sem mondtam,hogy a magyar cigányok félvérek, csak azt,hogy sok a keveredés, és sok a keverék cigány (vagy korcs, ha úgy tetszik) - legalábbis nem tudom, te mit láttál a környékeden, de én sok vegyes párt látok mostanában.
2013. aug. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!