Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az amerikaiak mennyire tudják...

Az amerikaiak mennyire tudják hogy milyen nemzetiségűek voltak az őseik közt?

Figyelt kérdés

Itt elsősorban európai bevándorlókra gondolok.

Szóval utána néztem Wikipédián és a 2 legnagyobb fehér etnikai csoport az USA-ban a német és az ír.

(németek 50millióan vannak ott,az írek pedig 37millióan)

Az Egyesült Államok egy olvasztótégely ahol a különböző nemzetiségek és rasszok keverednek.

Tehát mennyire tudják hogy milyen nemzetiségűek voltak az őseik közt?



2013. ápr. 4. 18:36
 1/4 anonim válasza:
Nekünk vannak amerikai ismerőseink, barátain és a legkevésbé az érdekli őket,hogy milyen nemzetiségűek voltak az őseik.Nem az vall az amerikaiak többségére ,hogy túlságosan érdeklődők, boldogan elvannak magukkal, nem csinálnak maguknak felesleges gondot.
2013. ápr. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem érdekli őket.
2013. ápr. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akinek a nagybacsija, vagy dednagybacsija bevandorolt, azok meg buszken mondjak, hogy ir, vagy skot, vagy akarmi.


A regebbre visszameno osokkel nem foglalkoznak. A jelenben elnek es mivel a multnak (az, hogy ir vagy nemet volt az uk-uk apukaja) nincs befolyasa a jelenere ezert nem foglalkoznak vele.

2013. ápr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem ezt vettem észre.

Az én ismerőseim mindig büszkén sorolták, hogy én 5% skót vagyok, 25% ír, 30%német stb. Nem foglalkoztak vele, és nem csoportosultak felmenők szerint, de azért számon tartották és büszkén mesélték.

2013. ápr. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!