Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi ez a nagy Korea/Japán...

Mi ez a nagy Korea/Japán fanatizmus mostanában?

Figyelt kérdés
Van egy külföldi chat oldal (Interpals) ahol beszélni szoktam, és minden csaj kb. K-pop, meg Japán imádó...mármint...nem akarok beleszólni, mert lehet nekik az tetszik...de fura, hogy minden kontinens minden országában egy csomó csaj "leszólja" a saját örökségét, mindent, de a japán kultúra ott van a hobbinál, és a K-pop is milliószor feltűnik.
2012. júl. 25. 11:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Le vagy maradva.


A japánmánia Magyarországra a kilencvenes évek közepén érkezett (kb. 1998 tájékán mutatták be a Dragon Ball-t és tsait) és azóta csak fokozatosan erősödik, és ez a világ többi részén is hasonlóan alakul.


A koreai hullám (Hallyu) a 2000-es évek elején startolt és azóta hódítja meg a világot.


Itthon 2008 volt a fordulópont. Addig is volt rajongója a k-pop-nak és úgy egészében Koreának, de a hazai rajongók száma 2008-ban ugrott meg. Akkor mutatták be ugyanis itthon az első koreai sorozatot, A palota ékkövét.

2012. júl. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az nincs kizárva :D
2012. júl. 25. 11:56
 3/10 anonim ***** válasza:

:)


Egyébként: nyugodtan tegyél vele egy próbát te is! Csak érdekességképp, hogy tudd, miért vannak úgy oda!

Lehet, még a végén megtetszik.


Fiú vagy, igaz?


Akkor egy kis neked való k-pop ízelítő (persze a lányok főként más videókat néznek):

[link]

[link]

[link]

2012. júl. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát a koreográfiát a klipben díjazom, de egyébként nem az én stílusom :D Én rocker vagyok inkább, szóval ez nekem túl csajos zene :/

Mindenesetre köszi a linkeket, egy másik oldalát is megismertem a K-popnak :)

2012. júl. 25. 12:59
 5/10 anonim ***** válasza:

Szívesen.

Hát, az fix, hogy a fiúk közül nagyon sokan inkább csak a dögös lábakért, csini popsikért és a lányok édi-bédi pofijáért nézi a klippeket, s nem feltétlenül a zenéért. :)

A színésznőik is nagyon szépek, a színészeik meg... Áh~ (nő vagyok :) ).

Én a sorozataikért vagyok oda, de azok közül egyértelműen több szól a nőknek, mint a pasiknak.

Ha esetleg még nem unod az ismeretterjesztő jellegű ajánlgatást, itt megnézheted magyarul, hogy milyen jellegű sorozataik vannak:

[link]

2012. júl. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Sőt, van olyan pen pal-os oldal is, ahol minden 2. (!) 20 és 30 év közötti lány profiljában szerepel a Japán. Ez engem is nagyon érdekel, hogy miért van így. Egyébként van rá egy privát elméletem, hogy ez miért lehet így: a japánok voltak elég macho-k ahhoz, hogy ne dőljenek be a kereszténységnek, hanem saját kultúrájuk van.
2012. júl. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Milyen PenPal oldalakat tudsz még? :D

Bocsi az OFFért.

2012. júl. 26. 18:24
 8/10 anonim válasza:
Az említett oldal a www.penpal-net.info, de még nem használtam. Régebben használtam két másikat is, de azoknál szerintem igazságtalan volt a moderálás, ezért megsértődtem, kiléptem. Egy maradt tehát, amit ajánlani tudok: ppi.searchy.net
2012. júl. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én az Interpals-t használom (www.interpals.net), nekem ez jött be :D
2012. júl. 26. 18:33
 10/10 Kameko-san ***** válasza:
Ez tetszik nekik, ebben lelik örömüket. Például valaki K-pop-ot szereti, valaki meg az amerikai számokért van oda. Ízlések és pofonok :) Én például pár J-rock számot szeretek. :) A japán kultúra (meg az összes ázsiai) merőben más mint a mienk, megtartotta az egyediségét és sokaknak pont ez tetszik.
2012. nov. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!