Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Hollandia; Den Briel - Festett...

Tokány kérdése:

Hollandia; Den Briel - Festett ablakok, és az április 1?

Figyelt kérdés

Nem rég Hollandiában jártunk, melyről egy beszámolót kell készítenünk, de mivel minden vezetésünk angolul volt maradtak homályos foltok, melyekről a neten nem sok mindent találtam.

Az első, hogy Április 1-én Den Briel-ben (néhol Brille) jártunk, ahol ilyenkor egy történelmi fesztivál van, a felszabadulást ünneplik , pontosan azt hogy gy trükkel átverték a Spanyolokat. A kérdés hogy mi volt ez a trükk?

A másik kérdésem hogy a városban az ablakok folyékony krétával vannak festve, honnan ered ez a szokás? Azt hiszem hogy a paraszt felkelők 1572-ben vandálkodásból kezdték el, de ebben nem vagyok biztos..


Köszönöm, ha tud valaki segíteni..



2012. jún. 25. 23:00
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!