Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért lett ekkora divat a...

Miért lett ekkora divat a tetoválás? Mi a jó benne?

Figyelt kérdés

Miért lett ez olyan menő ,hogy lassan az a ritka madár fiatalok között akinek nincs semmi tetkója,néhány évtizede meg még kifejezetten lenézték, börtöntölteléknek vélték akinek van.

Jó ,lehet ,hogy tetszik valakinek egy minta ,de miért kell azt magába vésnie örökre, hordhatja ruhán is ,vagy festheti a kocsijára, azt biztos le tudja cserélni ,ha megunta de a bőrét nem.



2012. máj. 10. 15:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mert szerinte jó.
2012. máj. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Csak a szórakozóhelyek törzsközönségénél lett divat, régen ott is sokkal ritkább volt, de aztán jöttek a prosti sztárocskák meg a gettólakók a klipjeikkel, az a bizonyos törzsközönség meg éppen a legfogékonyabbak közé tartozik ha vmi trendi dologról van szó.
2012. máj. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 SzilKa ***** válasza:
100%

Véleményem szerint azért is lett menő, mert manapság már komoly művészi szinten is művelik a tetoválást, régen a sittes tetkók kimerültek az anyám love ftc témakörrel, amit nyilván tisztességes ember nem varrat magára. Amiket ma tudnak az igazán tehetséges művészek alkotni, azok díszítik a testet. Sokan nem csak azért tetováltatnak, mert "tetszik egy minta", hanem olyan jelentése van számára, ami neki fontos (pl. hitvallás, család, emlék).


Persze a csillag, felirat, stb valóban divatból készül leggyakrabban.

2012. máj. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát nemtudom,én 90%-ban nonfig ákombákom, kínai betű ,szörnypofa , ragadozóállat, nőknél lepke delfin kisvirág ,ribancrendszám tetkókat látok, ami se nem egyedi se nem családi se hitvallás.Messziről meg úgy néznek ki mintha koszos-sebes lenne a testük, ahogy végigmegy pl egy női lábszáron egy ilyen lila paca. Engem meg furcsán néznek ,hogy semmi nincs rajtam és miért nem csináltatok magamra ilyeneket. Média ,és zenészek hatására terjedt ez el ennyire?Ennyire befolyásolhatók lennének?
2012. máj. 10. 16:49
 5/13 SzilKa ***** válasza:
93%

Sajnos sokan tetováltatnak ilyen értelmetlen apróságokat, egyébként én sem értem meg őket, de valószínűleg ők pont az a réteg, akik divatból, majmolásból tetováltatnak, csak azért, hogy legyen rajtuk valami. Valószínűleg azért tűnik úgy számodra, hogy a 99%-nak ilyenje van, mert ezek pakolják ki közszemlére leginkább a varrásaikat.


Viszont nekem szerencsére a munkáim többsége nem ilyenekből áll (tetováló vagyok), sokaknak van igényük igényes tetoválásra. Akik megkeresnek, többnyire értelmes és igényes műveket kérnek tőlem. Bár lehet, hogy csak szerencsém van. :)

2012. máj. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a fiatalok egy része ettől "keményebbnek" érzi magát. A lányok meg esetleg lázadóbbnak. Vagy nem tudom. Nekem speciel nem jön be egyik fajtája sem, talán egyedül a maorik törzsi tetoválása és hasonlók, aminek náluk spirituális értéke van. De az, hogy menőzésből tetováltasson magára valaki, aztán 70 évesen takargassa... de hát ízlések és pofonok.
2012. máj. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Divatos, ez tény. Mármint, nem tartom elítélendőnek, ha valaki részben divatból csináltat tetoválást. De, azt fontosnak tartom, hogy valami személyeset, vagy az elveihez, nézeteihez közel álló dolgot bélyegezzen magára.

Nekem a bokám felett van egy szó, ( Equality )részben azért jött, hogy legyen valami kis tetkóm, de mióta meg van nagyon megszerettem. Fontosnak tartom az emberek közti egyenlőséget és ha valaki elmegy mellettem és látja, tudja mit vallok és Ez a fontos számomra. :)

19L

2012. máj. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 mustafa33 ***** válasza:
25%
A próféta (Allah áldja meg és adjon neki békét) azt mondja, aki a testét írásokkal csúfítja, az az Isten képmását csúfítja el és ez Istenkáromlás.
2012. máj. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
"Ennyire befolyásolhatók lennének?" - Igen.
2012. máj. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

lehet hogy ezért sokan le ognak szólni, de ha nem láttál még művészi tetoválást, akkor még biztos nem láttad Kat Von D-t, vagy a munkáit :)

[link]

érdemes megnézni a tetoválásait részletesebben is. ez szerintem már igazán művészet. Kat a világ legjobbja közé tartozik, mondhatni a legjobb.

2012. máj. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!