Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért nehéz a németekkel...

Miért nehéz a németekkel barátságot kötni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 4. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha rendesen tudsz németül meg lehet veled értelmesen beszélni, akkor nem nehéz...
2012. ápr. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Csak egy kerdes eloszor.

Hany nemettel probaltal ugy oszinten baratsagot kotni?

1-gyel?

10-zel?

100-?

osszesel?

na ha erre valaszoltal, akkor meg van nagyjabol sztem a valasz is.:)

2012. ápr. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem nehéz
2012. ápr. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem nehéz, sőt kedvesek, illedelmesek. Bár azt hallottam egyetemista társaimtól, hogy a saját kultúrájukba sosem fogadnak be igazán.
2012. ápr. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Egyel talán nem az. Engem elsőre befogadtak, pedig először mikor kint jártam semennyire sem beszéltem a nyelvet. Mindenki odáig volt értem. Kedvesek, nyitottak. :)

(amúgy a Párom is német)

2012. ápr. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A Tengerész ***** válasza:
Pontosan ugyanolyan nehéz vagy könnyű mint a magyarokkal. Emberfüggő. Amúgy olyan, hogy "német" igazából nincs is. Van pl bajor meg szász akik egészen más vérmérsékletűek, karakterűek tapasztalatom szerint. Sokkal kevertebb náció mint a magyar. Csak a nyelvük közös, bár nagyobb különbség van a kiejtések közt mint egy szabolcsi és egy somogyi magyaré közt.
2012. ápr. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én N.o.-ban élek, ezért tudom, hogy német és német nem ugyanaz...


Az észak-németekkel nagyon nehéz kapcsolatba kerülni (nagyvárosok, mint pld. Hamburg már kivétel), évekig is eltarthat, amíg egyáltalán köszönö-kapcsolat kialakul... (Sajnos saját tapasztalat.)


A Rajna-vidéki németek ezzel szembben nagyon nyitottak, humorosak, szeretik az életet (karnevál pld. csak náluk van!), idegenekkel szemben is befogadóbbak.

Kicsit olyanok már, mint a hollandok, nagyon modern, toleráns gondolkodású emberek.


A Bajorok (jelenleg itt élek) látszólag "kedvesek" (de inkább csak kétszínüségböl), egy nagyon "zártkörü" tárasaság, tele elöítéltekkel, elhárítással minden "idegennel" (azaz betolakodóval) szemben...


Kivételt (egyébként mindenütt) csak a vallásos emberek képeznek.

2012. ápr. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%

"Kivételt (egyébként mindenütt) csak a vallásos emberek képeznek."


IGEN, azok MINDEN esetben kétszinüek, a szemedbe szépeket mondanak, mögötted meg ott ártanak, ahol tudnak.

2012. ápr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!