Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Létezik Facebook-függőség?

Létezik Facebook-függőség?

Figyelt kérdés

Azt figyeltem meg, hogy társas érintkezéseim során a fiatalok nagy része állandóan a frászbook megszállottja. Ez vagy csak egy túlzásba vitt hobbi, esetleg unalomelűzés, vagy olyan súlyos rendellenesség, mint a mértéktelen alkoholfogyasztás, szerencsejátékozás. Én, mivel nem facebookozom, csak látok másokat, ha nagyon szembetűnően teszik, nem tudom, hogy miképpen is hat ez a társadalomra nézve.


Tehát, ha valóban fennáll ennek a függésnek a ténye, akkor az mennyire súlyos az emberekre, az ő kapcsolataikra, életmódjukra nézve? Hogy kellene orvosolni ezt a lehetséges problémát, mik a hatásai pozitív és negatív oldalról szemlélve?


2011. aug. 21. 16:20
 1/10 anonim válasza:
100%
Habár kérdésedre nem tudok megbízható választ adni, örülök, hogy vannak még emberek, akik szerint az ilyen (szerintem teljes mértékben nélkülözhető)közösségi oldalak, egyáltalán nem helyettesíthetik a személyes találkozásokat.
2011. aug. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Van ilyen függőség, de ettől nem lesz afacebook veszélyesebb, ahogy a tisztaságmániás emberek miatt sem kellene korlátozni a tisztítószerek forgalmát. Súlyosságukat tekintve lehetnek komoly hatásai, de ami a fiatalok körében jelentkező facebook-jelenséget illeti, általánosságban nézve nagyon el van túlozva.
2011. aug. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Had idézzek egy nagyon jó cikkből a témával kapcs.:


"Most látható ugyanis, milyen lesz az a generáció, amely tényleg ebben nő fel – nem csak félig, mint a mostani harmincasok, akik közül sokan még csak most regisztrálnak, ha egyáltalán. A nagykamaszokról van szó, azokról, akik most érik el a felnőttkort. A közösségi oldalak kitermeltek ebből a korosztályból egy olyan generációt, amelynek tagjai szinte megszállottan csak magukkal vannak elfoglalva, rövidebb ideig képesek egyvalamire figyelni, mint korábban bárki az ő korukban és gyerekes módon, folyamatosan hisztiznek a visszajelzésért, bármiről is legyen szó. (Egy oxfordi kutató véleménye)


Az eredmény: szinte lenullázódó koncentrációs készség, állandó igény az azonnali jutalmazásra – főleg természetesen az írott dícséretről, vagy kistestvéréről, a lájkról van szó -, szegényes nonverbális eszköztár.


A hosszú távú következmények beláthatatlanok. Azért persze emlékezzünk: nagyjából ugyanez játszódott le a tévé, vagy a pc elterjedése idején, a világ mégis túlélte valahogy.

„Miért érdekel bárkit is, hogy ki mit evett reggelire?! Ez az egész engem egy gyerekre emlékeztet, amint folyamatosan azt mondja: nézd, mami mit csinálok!” Aggasztóan sok az olyan Facebook-felhasználó, aki szeretne egyfajta minicelebbé válni, akit napi szinten követ és csodál párszázas „rajongótábora”. Hús-vér életükben is „Facebook-kompatibilis” dolgokat tesznek, mert csak azon dolgok alapján képesek meghatározni magukat, amelyeket a nyilvánosság elé tárnak és tudják, hogy ezt a lehető legtöbben látják.


...az számit, mások mit gondolnak rólad, illetve az, hogy klikkelni tudjanak rád. Gondoljunk csak bele, mivel járna egy olyan társadalom, amelynek tagjai azért aggódnának, hogy ki mit gondol róluk, és nem azért, hogy ők mit gondolnak magukról.”

2011. aug. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Nana, hogy letezik.

Kovetkezmenye, hogy emberek beguboznak, nem tudnak mar szemelyesen kommunikalni, es nem is akarnak. Bent ulnek a gep mellett. Elfelejtenek es nem is akarnak tisztalkodni, hisz a gep elott mindegy hogy hogy neznek ki. Friss levego, kinti elet mar nem erdekli oket. Depresszioba esnek. Idegesek ha nem kapnak rogton valaszt, uzenetet, stb. Fuggoseg mar mikor szobeszedben is hasznalja a "LOL"-ot, OMG-t es tarsait.

2011. aug. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Oh, es nem beselve, hogy a fepen keresztul elik eletuket. Annak vallhatjak magukat, akik szerettek volna lenni, nemm akik. Tehat atvaltoztatjak az igazsagot, egesz kis uj dolgokat, torteneteket, sajatmagukrol hihetetlen meseket le tudnak adni. Annak adjak ki magukat, amik nem.
2011. aug. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Volt szerencsém látni, amint egy egyetemista lány hiszterias rohamot kapott, amikor nem tudott a könyvtárból fellépni a facera. Rohangalt egyik géprõl a másikig, a végén az asztalt verte, amig le nem állítottak.
2011. aug. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem múltkor sikerült elcsípnem 4 lány beszélgetését, 20 mondatból 19 facebbokról és msn-ről szólt.
2011. aug. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

A sok rossz ellenére, mondjuk vannak azért előnyei is, például hogy tudsz beszélgetni azokkal akik távol laknak tőled, vagy a volt sulidból valók. Ok, valljuk be amúgy kinek van 917 barátja??? és mindegyikkel tartja a kapcsolatot?! vagy inkább csak "ja igen összefutottunk egy buliban azóta se beszéltem vele" fajta kapcsolat van köztük; ez esetben meg valljuk be, hogy nem igazán neki szólnak az üzenőfalra kiírtak...

Ezenkívül meg egyre elterjedtebb, hogy a fiatalok a facebookon járatják le egymást, ami egyenesen undorító, mert így mindenki látja, valamint baromi sértő...

sajna vannak kiaknázatlan sunyi oldalai, a facebooknak ugyanakkor tényleg jó unaloműző, és sajnos befolyásol minket, akár akarjuk akár nem.

(amúgy egyet értek a fent említettekkel, de inkább nem ismételném meg) :)

2011. aug. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Frászbook? Csak nem South Park? :P


Amúgy hidd el, ez létezik, és nagyon is súlyos. És az ismerettségi köröm nagyon nagy része szenved ettől a függőségtől. Órán a mobilról is nyomatják, félóránként felmennek, és ne tudjátok meg 1-1 bökésnek mennyire tudnak örülni.

2011. aug. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az NFS függőség valószínűbb (igaz az a fiúknál) és veszélyesebb. Mert azt hiszi majd sok hogy a közuton is úgy megy a dolog. Tehát létezik, de lehetsz függője bárminek. De ezek nem erős függőségek, mint a szenvedélybetegséget okozok.
2011. aug. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!