Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Nyugat-Európa vagy Amerika...

Nyugat-Európa vagy Amerika elfogadóbb a melegekkel?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy Nyugat-Európában sokkal elfogadóbbak az emberek, mint az USA-ban, ez igaz? És ha igen, melyik országok a legtoleránsabbak?
2011. jún. 24. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Tök mindegy, mert mindenhol vannak olyan emberek, akik leköpnek meg leb.ziznak!
2011. jún. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Még néhány éve halottam egy angliai tengerparti városról amit szinte csak melegek laknak. A nevére nem emlékszem már elég régen volt, de ebből kiindulva én is Nyugat-Európát mondanám.
2011. jún. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az ókorban a kultúra bölcsője Görög ország volt.Most meg a nyugat,Mert ehhez is kell némi kultúra, az elfogadásához, másban is.
2011. jún. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
15%
Szerintem a hanyatló társadalmakban ilyen nagy az elfogadás. Akiknek már lealkonyult, és nem vágynak szaporodni, ahol ez már nem fontos.
2011. jún. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Németországban abszolút toleránsak velük szemben például. De nem hiszem, hogy ez ennyire egységes, tehát nem egész Nyugat-Európában állnak így hozzájuk.
2011. jún. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
17:00: Szerintem meg valami afrikai államban próbálkoztak nemrég halálbüntetéssel a melegek ellen. Afrika meg ugye a fejlettségéről híres, köztudott...
2011. jún. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább Nyugat-Európára jellemzőbb a tolerancia, e téren is. Az USA-ban inkább attól függ, melyik tagállam. Ahol bigottan vallásos emberek élnek, pl. Közép-Nyugaton, ott semmiképp sem.
2011. jún. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez érdekes kérdés, mert ugye általában az USA-t tartják a nagy liberális országnak, stb stb, pedig az emberek sokkal konzervatívabbak a nyugat-európaiaknál. Ez persze átlag, kivételek természetesen vannak a tengeren innen és túl is. De közrejátszik ebben az is, hogy az USA-ban az emberek inkább vallásosak, és ugyebár a keresztény egyház nem épp a legfőbb támogatója a homoszexuálisoknak. Viszont számos európai országban (Hollandia, Belgium, Spanyolország, Portugália, Izland, Svédország és Norvégia) házasodhatnak az azonos neműek, ezekben az országokban nagyon elfogadott (szinte természetes dolognak) számít ez. Svédországban pl. nem egyszer reklámozzák is ezt. De ezen kívül liberálisnak tekinthető Németország (főleg a nyugati rész, bár Berlint tartják Európa meleg fővárosának), Franciaország (a franciák eléggé liberális népnek számítanak minden szempontból), és Nagy-Britannia is, bár annak inkább csak a nagyvárosai, legfőképpen London.

Az USA-ban a nagyvárosok is nagyon toleránsak (New York, Los Angeles, és főleg San Francisco), de a vidéki területek eléggé lehúzzák az átlagot, bár már egyre több államban bevezetik az azonos neműek házasságát: Connecticut, Iowa, Massachusetts, Vermont, New Hampshire, Columbia kerület, és legújabban New York állam.

2011. júl. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!