Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mit csinálnak a parasztok?

Mit csinálnak a parasztok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 7. 19:28
1 2 3
 11/29 anonim válasza:
100%
A "parasztozás" nem mindenütt menő , egyre többen tudatosan kerülik a használatát, helyette inkább a bunkó, a tahó, esetleg a bugris ajánlható. A "paraszt" pejoratív értelmű használata a roma kultúrkörben gyökerezik. A cigányemberek között, főleg vidéken, gyakori a fehérbőrűek összefoglaló neveként, a "gádzsó" kifejezés szinonímájaként használni. Sajnos a jelentése pejoratív: a hülye fehérembert jelenti, aki dolgozik.
2011. jún. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim válasza:
én nem adom át.:D örüljön hogy még él nem hogy még kitúr a helyünkről.:D üljön máshova.
2011. jún. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim válasza:
Én szintén nem mindig adom át a helyem, mert egyes "nénik" csak néniknek néznek ki, de kulonben meg primitiv oreg nok..A multkor is ultem a buszon egy fiatalember ult mellettem(en ultem az ablaknal). A buszra felszalt ket idos holgy, akik ismertek egymast mert beszelgettek, a ferfi mellettem felallt hogy atadja a helyet, en szinten, de az egyik neni rogton leult a ferfi helyere engem meg nem engedett ki..az egesz uton azt hallgattam hogy milyen szemtelen vagyok, pedig fiatal es allhatnek en az uton, szegeny neninek kell allnia..Aztan csak azert is vegig ultem az utat.. Es meg neki kellett felallnia, mert en elobb szalltam le..Errol mi a velemenyetek?
2011. jún. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim válasza:

a parasztok általában földet túrnak

keress rá cseh tamás paraszt című számára a neten

2011. jún. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 karesz54 válasza:
Bittos nem lógatják a lábukat és nem tesznwk fel ilyen hülye kérdéseket.
2011. jún. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim válasza:

NEM adom át a helyem soha!


Mit akarnak az állóhelyemtől? :)


Csak a legritkább esetben ülök le, és akkor is csak akkor ha szinte minden hely üres.

Amúgy meg ki tudja ki illetve milyen ember vagy "embernek látszó képződmény" ült ott?

Amíg tudok állni addig inkább állok!

2011. jún. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim válasza:
Én se adom át. Én súlyos százakat fizetek azért a helyért, ő meg ingyen utazik.
2011. jún. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
Többet fizetett ő már az életében mint te. Itt a válasz a kérdésedre, kedves kérdező, miszerint kik a parasztok.
2011. jún. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Adjam át a helyet az idősnek,amikor káromkodik,és megakar ütni a botjával,mert dohányzom?

Miért nekem kéne arrébb menni ha ő ült le arra a padra amelyikre én?

Elegem van az öregekből...jobban mondva a viselkedéseikből...

Adjam át a helyet?Én nem lehetek fáradt 12 óra meló után?Nekem nem fájhat a lábam?Ha ezek miatt nem adom át a helyet egyből úgy néznek rám...Akkor ki a paraszt???

2011. jún. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Annó(kb 13 éve),mikor még suliba jártam napi szinten busszal,én átadtam a helyemet,nem tört le a lábam tőle.

Pesti vagyok,nem tudom ki mennyire ismeri:Őrs vezér teréről akkoriban 5-8 percenként mentek buszok csúcsidőben.

Rengeteg ember,mindenki lökdösődött,és mivel ülni szerettem volna elengedtem néhány buszt.

Megjön az amin lett hely,leültem az ablak mellé,utolsó pillanatban felszáll egy "néni",megáll nem messze és morog,hogy miért nem adom át a helyemet.

Egy a közelben ülő hölgy válaszolt helyettem:

A kislány kb. 5 buszt engedett el eddig,hogy ülhessen,ahogy többen is,ha nem akar állni,akkor várjon 3-5 percet a következő buszra és üljön le.

De a történethez hozzátartozik,hogy a "néni" kikenve,magassarkúban mászkált persze. :))

Ha van kedve magassarkúban járkálni,akkor legyen kedve várni 5 percet egy ülőhelyért.

2011. jún. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!