Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mikor jön a Mikulás?

Mikor jön a Mikulás?

Figyelt kérdés
December 5-én teszitek ki és 6-án reggel megnézitek, 6-án este kiteszitek és kicsit később meg is nézitek, vagy 6-án este kiteszitek és 7-én nézitek meg? Nem tudom, hogy mikor kell. Mi este tesszük ki és meg is nézzük kicsivel később.
2010. dec. 3. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
5-én este kiteszed - 6-án reggel benne lesz. (Így a hivatalos.)
2010. dec. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

hatodikán reggel jön :D

de változó osztálytársaimmal még veszekedtünk is, azt állították a Mikulás ötödikén este jön... így 15 évesen :)

2010. dec. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Itt már járt.
2010. dec. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mikor én kicsi voltam, 5-én este kipakoltuk a csizmát a két ablaküveg közé, 6-án reggelre volt benne cucc. Azóta változott a Miku menetrendje? :)
2010. dec. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy nekünk is régen így jött, hogy 5-én este, és reggel megnéztük. Ahogy már felnőttünk, este jön és meg is nézzük. :-) De most először vagyok külön anyáéktól, és nem tudtam, mikor lopjam bele a párom bakancsába a cuccost. De akkor holnap este teszem bele. Köszönöm a válaszokat! ;-)
2010. dec. 3. 23:09
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ötödike estéjén kiteszed a cipőt, és hatodikán reggelre benne lesz az ajándék így csinálja majd mindenki, nálunk persze már 5-én este megjön a Mikulás (ki tud egy egész éjszakárt várni?:-)).
2010. dec. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Sose! You-tube, jáksó, heti hetes, miért nincs mikulás?.
2010. dec. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk mindig úgy volt, hogy 6-a délután (persze hamar sötétedik, ezért estének is lehetne mondani) kiraktuk a csizmáinkat az előtérbe, és időnként kinéztünk - és jé, tényleg ott voltak a csomagok. Szóval azzal telt hatodika este, hogy félóránként találtunk egyet-egyet :)

És tudod mi az érdekes? Hogy sikerült úgy becsempészni a csomagokat - azt hiszem, nagybátyám járt át hozzánk, hogy a cipőnkbe tegye-, hogy sosem hallottuk meg. Pedig az ajtó viszonylag hangos, de ő ügyesen megoldotta. Talán ezértvlt az, hogy viszonylag sokáig hittem a Mikulásban :)

2010. dec. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Gazdag Tomi válasza:
100%

én már reggel ki szoktam tenni a cipőmet mert már volt oolyan hogy 13:30-ra megjön a mikulás (ha nem vagyok itthon)

De tavaly 5.-e estére jött meg. Idén úgy fogom csinálni hogy reggel kiteszem és ha hazajövök semmi nem lesz benne akkor kiteszem az ajtó elé. Volt már olyan is hogy 5.e este 20:00kor wc-znem kellett és mire kijöttem nem hittem a szememnek hogy ot volt az a sok édesség.

2013. szept. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Somogyi Máté válasza:
Nekünk eddig mindig 6-án este jött. De szerintem attól is függhet, hogy milyen messze laksz az északi sarktól, meg talán a forgalom nagyságán is múlik. :D
2013. dec. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!