Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Régebben,80-as évek környékén...

Régebben,80-as évek környékén nagyon büdösek voltak az emberek?

Figyelt kérdés
Akkoriban nem volt rendes öblítő, mosópor, dezodor, parfüm, csak Fabulon, meg Flóraszept. Mennyire voltak az emberek büdösek? Milyen szag volt a városokban? Hogy bírtátok ki?
2010. nov. 27. 12:29
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
72%

Ez tudjátok úgy van, hogy a kanászlegény ül a disznók mellett a pusztán a porba'és azt mondja, hogy ó nem hallgat senkire, neki nem parancsol senki, nem is cserélne senkivel, mert neki van a legjobb dolga.


A tanszékvezető egyetemi tanár pedig hazajön a 13.tengerentúli konferenciájáról, ahol most éppen angolul adott elő(mert jól beszél németül is), és azt mondja, hogy csak most látja, hogy mily keveset tud, s mennyi mindent kell még megtanulnia..

2010. nov. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Nos felvilágosítalak, hogy mi sem használunk mosószert, helyette mosódió és mosószóda van (azt már nagyon régóta használják), öblítőt sem mert ártalmas a vizekre, ahelyett ecetet, vagy illóolajat csepegtetünk a gépbe. Szappannal fürdünk mert az természetes, és a Falubonnak nagyon jó arctisztító tonikja van, a barátom visszaállt a pamacsos és régi pengés borotvára, így régi márkás borotvakrémeket is vesz hozzá (azóta nem pattogzik ki).Most karácsonyra Helia D krémet kértem, mert minőségi és növényi összetevőket tartalmaz(meg ugye magyar) Igyekszünk természetes alapanyagú szereket használni, kozmetikai célokra, tisztításra, mivel ha kicsit utánanézel ezeknek az új termékeknek, láthatod az összetételük mennyi mesterséges méreganyagot tartalmaz (allergiát kiváltó, bőrbe beszívódó, tüdőt roncsoló stb..) Elmondhatom, hogy nem vagyunk büdösek, és igénytelenek sem.

26/L

2010. nov. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

13:32

Elarulom Neked, hogy pontosan a 80-as evekben kellett felmerni a tanacsi berleteket ugy, hogy: komfortos, oszkomfortos, vagy komfortnelkuli. Ezekre az adatokra azert volt szukseg, hogy az uj berleti dijat megallapitsak.

En vegeztem a VI.-VII. ker.-i felmerest, de most lepodjen meg, mivel a legtobb lakas komfortos volt. Te meg fiatal vagy, de hidd el, hogy a regi eputesu berhazakban igenis voltak furdoszobak, csak a kisebb lakasokban, mint szoba-konyha volt az, ami komfornelkuli volt.

Tehat ennyit a vizvezetekrol! Az emberek tisztasaga pedig nem fugg attol, hogy van-e vezetekes viz a lakasban, mivel a viz a lenyeg, es az, hogy a szemelyiseg mennyire tart igenyt a testi tisztasagara.

De nem igen tartom helyesnek azt, hogy feltettel egy kerdest, s amikor megvalaszoljak, akkor eleg durva jelzoket hasznalsz valaszkent. Elfogadod, vagy nem, de fogadd el a masik ember velemenyet is, es legyen benned tisztelet ez a minimum.

En erre most azt tanacsolom, hogy vegezz lelkitisztitast, mivel a testi tusolas nem elegendo egy szemelyisegnek!

Hiaba tusolsz le es hasznalsz illatszereket, amig azok a szavak, amikkel az embertarsaidat illeted, buzlenek!

2010. nov. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Te tényleg azt hiszed, hogy ha visszakerülnél 30-40 évvel ezelőttre, akkor keményebbnek kellene lenned, mint Bear Grylls?


Én 85 ben születtem de azt tudom, hogy soksok szempontból jobb volt akkoriban vidéken, mint most bárhol.

Kevesebb csatorna, no mobilphone, számítógép szekrény méretű, de a kevesebb néha több...


Jut eszembe nincs 30 fölötti ismerősöd aki informálna?

Szerintem verd meg piszkosul egy izzó kutaccsal a szüleidet, mivel semmit nem adnak át abból a jelek szerint ami igazán fontos lenne.


Mert lehetsz te 5-ös tanuló, eeftkbtkkthk versenyek örökös első helyezettje.


De ha ennyi infód van a múltról, akkor úgy fogsz tenni mint már ahogy most is sokan tesznek.


A NEM LÉTEZŐ PÉNZÜKET OLYAN DOLGOKRA KÖLTIK AMIRE NINCS SZÜKSÉGÜK!

2010. nov. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

1970-ben születtem,a szüleim egyszerű melósok voltak.Gyerekkoromban a közös WC-re jártunk a bérházban a szomszédokkal és lavórban tisztálkodtunk,mégsem voltunk büdösek soha.Édesanyám nagyon igényes volt a tisztaságra,erre lett szoktatva az egész család.Forgótárcsás mosógép volt+külön centrifuga,mégis tiszta volt a ruhánk.

A hülye fogyasztói társadalom sulykolja a fiatalokba,hogy nélkülözhetetlen az élethez az általuk árult sok pancs és egyéb baromság,pedig nem.

2010. nov. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
80%
A 80-as években nem volt ennyi bolond,mint a kérdezőnk,mert mind zárt intézetben volt :)
2010. nov. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

-volt olyan, hogy gőzmozdonyszag(kicsit kormol de én szeretem)

-nagy hidegekben a fával való fűtés jellegzetes illata

-volt olyan szag, hogy kátránnyal kezelt fekete léckerítés nyáron, ahogy rásüt a nap

- és az az elegyes, semmihez sem hasonlítható illat-szag mártix, amit a reggeli órákban a kakas-kukurékolás, napszálta előtt pedig a hazatérő tehenek kolompja ellenpontozott(fű, széna és tehéntrágya-szag összetevői)

2010. nov. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűbben, kevesebb sallanggal éltek az emberek. De a nagy többségnek már akkor is volt fürdőszobája. Én 71-ben születtem, udvari WC volt nálunk, lavórban fürödtünk, forgótárcsás mosógéppel mostunk. De mindig tiszták voltunk és illatosak. A hajam olyan volt mint a selyem, anyu ecetes vizzel, vagy összegyűjtött esővízzel öblítette, kamillateával mosta. Hát olyat már nem tudnak a mostani balzsamok sem.
2010. dec. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!