Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az igaz hogy régebben aki...

Az igaz hogy régebben aki túlélt 3 villamosszéket azt szabadon engedték?

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 23:59
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
HA három kivégzést túlélsz, legjobb tudomásom szerint ma is elengednének..
2011. aug. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
De ma már nincs halálbüntetés csak 2 amerikai államban meg néhány országban..
2011. aug. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
igen de az már függó volt és mindig rázatni kellett magát tehát hátrányos hejzetű lett!!4
2011. aug. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Vree ***** válasza:
100%

Nem, ez egy tévhit. A legenda két történeten alapul. Az egyik John 'Babbacombe' Lee, egy angol akit gyilkosságért ítéltek akasztásra 1885-ben. A másik Joseph Samuel, szintén angol, akit Ausztráliában ítéltek akasztásra 1803-ban. Mindketten arról nevezetesek, hogy túléltek három akasztási kísérletet, anélkül hogy bizonyítható csalás történt volna. Mindkét esetben a bírák és a jelenlévő nézők úgy ítélték, hogy istenítélet történt, és az elítéltek ártatlanok. (Mellesleg Josephnek egy bokaficamába került a diadal, ugyanis arra esett amikor az első kötél leszakadt.)


Viszont törvény erre sosem létezett.


Volt egy hasonló eset most 2009-ben, egy Romell Broom nevű gyerekrablót 18-szor próbáltak méreginjekcióval sikertelenül megölni, és végül az ügyvédje a méltósággal történő halálhoz való jogra hivatkozva leállította a dolgot, valamint felhasználta egy nagyobb perben az intézmény ellen, így mint potenciális tanút az ügyben Broomot nem végezték ki azóta sem.


De a legtöbb esetben az illetőt szemrebbenés nélkül kivégzik, max a személyzetet veszik utána elő,hogy miért nem működik a felszerelés.

2011. aug. 12. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

„igen de az már függó volt és mindig rázatni kellett magát tehát hátrányos hejzetű lett!!4”


Mi négy?

2011. aug. 12. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
én azt hallotam hogy csak a középkorban volt ilyen hogyha valakinek nem tudták levágni a fejét akkor elengedték
2011. aug. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez is csak egy ilyen városi legenda ha valakit nagyon ki akartak végezni a középkorban mert pl. mert trónbitorló volt, nem szívbajoskodtak ha 4x is kellett lesújtani azzal a bárddal...
2011. aug. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hogy a jelenkorban létezik-e ilyen, azt nem tudom, de törin mi is úgy tanultuk, hogy a középkorban létező dolog volt, hogy aki három bárdcsapást túlél, azt elengedik. Na mármost a képzeletedre bízom, hogy a szerencsétlen ezek után hogy nézett ki, vagy mennyire akart illetve tudott elmenni...



"De ma már nincs halálbüntetés csak 2 amerikai államban meg néhány országban.."



Az a néhány ország a fél világ. Itt a térkép:



[link]


Zöld: elvileg teljesen eltörölték, de extrém körülmények között van.


Sárga: van, de az utóbbi 10 évben nem volt rá példa.


Piros: van.



Tehát csak a kéknél törölték el teljesen. Szerintem a zöldet is bele lehet venni a mi listánkba, így ez még talán több is, mint a fél világ.

2011. aug. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
lol én pont tegnap olvastam a wikipedián, hogy Oroszországban ugyan elméletileg van halálbüntetés, de a gyakorlatban nem alkalmazzák... na most ezek szerint vagy ez a hazugság, vagy az a térkép :D ennyit ér a wiki XD
2011. aug. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én csak azt tudom biztosan, hogy Magyarországon villamosszék soha nem volt. Az utolsó módszer az akasztás volt, amivel kivégeztek embereket, mielőtt megszűnt a halálbüntetés. De ez csak Magyarországra vonatkozik.
2020. aug. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!