Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A kínaiak szokásosan, általáno...

A kínaiak szokásosan, általánosan tegeződnek?

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem, mivel tegeződve köszönnek nekünk azok is, akik tűrhetően tudnak már magyarul.
2010. nov. 26. 09:54
 1/10 anonim válasza:
Olyanok, mint pl. az angolok. Ott sincs magázódás. Szerintem ez csak a magyar nyelvre jellemző.
2010. nov. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jaja, én sem hallottam még más népnél a magázódást :)


Tud róla valaki, hogy más nyelvben van-e ilyen?

2010. nov. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
előző: német?
2010. nov. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

németben tudtommal van, úgy dereng, oroszban, spanyolban, olaszban is, franciában meg tutira van.

Japánban meg még a magázódáson és tegeződésen belül is vannak szintek.


a kérdéshez ezt találtam: [link]

2010. nov. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Bármily furcsa is, az angolban tegeződés nincs, csak magázódás.
2010. nov. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, mint az előző.
2010. nov. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket, nagyon hasznos. Természetesen létezhet idegen nyelvekben magázódás! A kínaiak tegeződéséhez várnék még szakszerű válaszokat.
2010. nov. 27. 22:45
 8/10 anonim válasza:
több nyelvbe van magázódás mint amikben nincs. pl a németben is van de ezt már látom írták :)
2010. dec. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kínaiban is van magázódás csak nem úgy mint nálunk, tehát nem minden igében. Sőt igében szerintem nincs is. De pl, ha valakit megszólítanak akkor nem úgy mondják, hogy TE, hanem ÖN. (Ni, Nín)
2010. dec. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Könyörgöm valaki a kérdésre válaszoljon, miszerint a kínaiak alapból mindenkit letegeznek?


A kérdező véleményem szerint arra kíváncsi, hogy miért van az hogy hiába jól tudnak magyarul, nem magázódnak, holott az lenne az illendő idegenek, főképp eladó és vásárló között.


Személy szerint azt gondolom, elég bajuk van nekik a nyelvtanunkkal és nem szenvednek külön magázódással.


Am a válasz engem is nagyon érdekel, egy vérbeli kínai/ázsiai immigráns válaszolhatna! - és ezt nem diszkriminatívnak venni, csak érdekel.

2010. dec. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!