Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Lehetséges találkozni Gyarmati...

Lehetséges találkozni Gyarmati Fannival? Hogyan találkozhatnék vele?

Figyelt kérdés

Radnóti özvegyéről van szó. Ha minden igaz, most 98 éves és még mindig él. Hihetetlennek tartom, hogy köztünk van, biztos rengeteget tudna mesélni.

Úgy tudom, nagyon zárkózott. Azonkívül -nyilván ez is elő fog kerülni előb-utóbb- jogos a kérdés, hogy miért akarok találkozni vele, mert nyilván nem lehet csak azért odamenni hozzá, hogy majd elmondhassam az unokáimnak.

Be kell vallanom, valahol ez az érzés is dolgozik bennem, de mindenképpen tudni kell, hogy szeretem az irodalmat, a magyar nyelvet és a nyelveket általában, és tisztelem az olyan embereket, akik költők, írók voltak abban a korban. Most olvastam Kosztolányi életrajzában (mondjuk, mivel Wikipédián volt, ami nem egy megbízható forrás, lehet, hogy kétséges az igazságtartalma): "Rámutatott arra, hogy az Ady-kultusz, illetve költészetének kizárólagossá tétele gátat emel a magyar líra fejlődése elé." Azon gondolkodtam, hogy ma már ki törődne ilyesmivel? Létezik még egyáltalán olyan, hogy "magyar líra"? Nem ismerem a kortárs művészetet, de azt hiszem, abban az időben a költőket többre becsülték, midenképp nagyobb szerepük volt. Ma már teljesen más kultúrában élünk, az embereket nem érdeklik az ilyen dolgok, és a kultúra, a dolgok iránti érdeklődés, az intelligencia -az alapján, amit látok és amit arról a korról olvastam- sokkal alacsonyabb színvonalon van. A közszereplők gyakran az ország legbutább embereiből kerülnek ki, és sokan még a saját nyelvük helyesírását sem ismerik.

Csak azt akarom ezzel a kis kitérővel mondani, hogy egy értelmes valaki vagyok, akit érdekel az akkori magyar kultúra és érdekelné, amiket egy ilyen ember mesélhetne, hogy egy ilyen ember, aki még élt a Nyugat nemzedékeinek korában, hogyan látja a mai világot. És vannak olyan irodalomkedvelő kortársaim (afféle régimódi gyerekek vagyunk), akiket szerintem szintén érdekelne. Nyitott, értelmes gyerekek vagyunk, akiket érdekel a művelődés, ami szerintem egyre ritkább.

Arra gondoltam, hogy először konzultálok az irodalomtanárommal. Mit gondoltok, lehetséges lenne a dolog?


2010. nov. 24. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Jé, tényleg él még?? Bocsi, nem offolni akarok, fogalmam sincs, hogy hogy lehetne találkozni vele, de ha neked sikerül bármi többet megtudnod, esetleg össze is jönne vele a találkozó, akkor írj már légyszi egy privát üzenetet, mert szeretnék találkozni vele én is!
2010. nov. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jó, de ne haragudj, nem akarlak megsérteni, de éppen azért írtam le azokat, amiket írtam, mert csak azért, hogy elmondhasd, hogy találkoztál vele, valószínűleg nem fog fogadni. Szóval gondolom fontos, hogy mi az okod.
2010. nov. 25. 14:43
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]


Pozsonyi út, 5től fogad látogatókat.

2010. nov. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, én is nagyon szeretem Radnótit, de nm mernék vele beszélni :S
2010. nov. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

5-től fogad látogatókat? Csak úgy? Ezt hol írják a cikkben? Ez eléggé ellentmond annak, amit eddig tudtam róla.

Egyébként miért nem mernél vele beszélni?

2010. nov. 25. 22:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy oda van írva, hogy vendégeket öttől fogad, az nem jelenti azt, hogy ötkor becsöngetsz és beenged. Kellene neki írni egy levelet elérhetőséggel és ha akar, majd válaszol. A ház a Pozsonyi útnak eléggé az elején van, kb annál a saroknál, ahol a trolivégállomás van, nem a Duna felé eső oldalon, oda kell menni és megnézni a házszámot. Esetleg meg lehet próbálni becsöngetni a kaputelefonon és úgy időpontot egyeztetni.
2010. nov. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért nem merném megkeresni, mert nem tudom, mit mondhatnék neki, vagy hogyan és úgy érezném magam, mint egy túlbuzgó kisdiák :) És az egy dolog, hogy szeretem az irodalmat, meg verset elemezni, meg mittudom én, de ez azért elég kévés :)
2010. nov. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Attól tartok, én is úgy érezném magamat... De szerintetek az nem elég, hogy okos, értelmes fiatalok azért mennek hozzá, mert érdekli őket az irodalom és az akkori világ és mindaz, amit mesélhetne? Ez a néni egy élő nemzeti kincs! Én nagyon szeretnék találkozni vele.
2010. nov. 29. 18:37
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Elégnek éppenséggel elég, bár nekem még így is rossz érzés lenne, mert még is csak egy vadidegen életében akarok "turkálni". Valószínüleg örülne neki, ha megkeresnéd, mert pont ezt hiányolja a mai fiatalokból. De engem nagyon visszatart az, hogy nem akarok túlságosan tolakodó lenni.
2010. nov. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én azt olvastam, Radnótiról egyáltalán nem beszél... Én félnék, hogy megbántom.
2012. márc. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!