Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Igaz, hogy régen (régebben...

Igaz, hogy régen (régebben mint 30 éve még a kevésbé tanult emberek is sokkal többet olvastak mint manapság)?

Figyelt kérdés
szept. 18. 18:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Még egy tényező. Sokféle gyenge papíron, papírkötéssel kiadott könyv létezett. Gyerekeknek a delfin sorozat, felnőtteknek az olcsó könyvtár. Egy kiló kenyér ára körül vehettél ilyen könyvet. A Moby Dick- et is például ilyen kiadásban vettem le nagyapám könyvespolcáról. 3-as voltam.
tegnapelőtt 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

"Ezzel szemben a mai egyetemisták/főiskolások nagy része számomra hihetetlen módon alulművelt tűnik, a fiatalabb kollégáim között is sokan vannak, akik szerintem szabadidejükben soha egy könyvet nem vettek volna a kezükbe. Pedig már az én korosztályomban sem volt nagy divat az olvasás..."

Ez nagy igazság.


"Egy kiló kenyér ára körül vehettél ilyen könyvet."

A rendszer büszkén hangoztatta, hogy nálunk olcsó a könyv. Ez is támogatott dolog volt. Nyugaton meg jó húzós ára volt a könyvnek. Szerintem az ócska kivitelezés az másik téma, a szocializmusban a gyártástechnológia az az "így is jó lesz" elven működött.

tegnapelőtt 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"#6 azért az nem igaz, hogy más szórakozás "alig" lett volna. Akkor is létezett mozi, színház, koncert, illetve a mainál sokkal többféle hobbi volt intézményesítve: túraszakkör, kézműves kör stb."


Színház a mi kisvárosunkban nem volt. Mozi volt, de nem annyi hely, amennyi kellett volna.

Az én szüleim fizikai munkát végeztek, kimozdulni nem volt kedvük már este, de olvasni lehetett találni időt. Ja és a könyvek ára a 80-as évek végén kezdett megfizethetetlenné emelkedni.

tegnapelőtt 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!