Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen lenne az alternatív...

Milyen lenne az alternatív temetésed,ha bárhogy dönthetnél,hogy rendezzék meg azt?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon rémesek a hazai temetkezési formák. Jobban tudom Mexikóval azonosulni.

El tudnám képzelni,hogy valóban a halottról szól a temetés, és nem a szörnyű fájdalomról amit magam mögöt hagyok. Hanem egy úgynevezett fekete ünnep,ami ha úgy nézem,arról szólna,milyen örömet adtam földi életemmel a szeretteimnek.

Szólhatna olyan zene,amiket szerettem. Ehetnének is ott oylat,amit szerettem.

Nektek vannak ilyen gondolataitok néha?



szept. 13. 21:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincsenek, mert egyrészt még nem tervezek meghalni, és nem gondolkodok ilyeneken, másrészt pedig ha már halott leszek, akkor úgyis mindegy ki mit csinál a temetésemen, mert nem fogom már tudni.
szept. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Lehetne hagyományosan a temetőben, viszont ahelyett, hogy valami idegen, erre felfogadott emberke búcsúztat, én inkább lejátszatnék egy saját magam áltag készített videót, amit nyilván évekkel előre elkészítenék, beleszőve a saját humoromat, illetve a 3 általam választott dalt.

Utána egy vidám ebéd lenne, ahol rólam és az ökörségeimről beszélnének a sok őszinte részvét helyett.

Tilos lenne feketét és fehéret viselni, még az alsónemű is színes kellene, hogy legyen, mivel egész életemben úgy öltöztem/öltözök, mint egy papagáj.

szept. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!