Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy tudnám megoldani hogy...

Hogy tudnám megoldani hogy tudjak alkotni?

Figyelt kérdés

Felvettek egy művészetibe ahol ugye rendszeresen kell rajzolni. Az a baj viszont, hogy kicsi a lakásunk, emellett a szobám sem nagy. Mit tudnék tenni, hogy jobban elférjek. Mármint az egyik, hogy nagyon sok papírom, eszközöm, meg már kész munkám van. De nem nagyon tudom őket hova tenni. Tudnátok ajánlani tárolókat amik nektek bevált, vagy ami erre megfelelő lenne? A másik, mivel nem nagyon van helyem ezért elég szűkösen vagyok. Nehéz így alkotni. Milyen alternatívák léteznek erre, mert meg vagyok lőve a témában. (Költözés nem opció)

Köszi ha végigolvastad!



júl. 31. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát én a szekrény tetején, egy nagy mappában tartottam az üres rajzlapokat, felette egy másik nagy mappában a már kész munkákat. Esetleg meg lehet próbálni valami falra, vagy asztalra szerelt állványt készíteni, amin tudsz rajzolni. Ideiglenesen, vagy örökre kirakni egy bútort a szobádból máshová, akár lemondani róla, vagy eladni, ha végképp nincs helye. Ha nincs más megoldás még azt is lehet, hogy az ágyad számolod fel és csak egy matracot tartasz meg, amit felhajtasz nappalra. Extrém eset, csak edzelek a rugalmasságra. :-)
júl. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A falra felszerelhető cucclit szerintem megpróbálom, az egyik szekrényemet (hogy ne ágyat áldozzak) akkor pedig valahogy kiteszem erre a pár évre. Köszi a segítséget! :)
júl. 31. 16:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Szívesen, sok sikert a sulihoz!
júl. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! (⁠^⁠^⁠)
aug. 1. 07:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Esetleg nézz körül a művészeti suliban, hogy van-e lehetőség helyet bérelni egy műteremben (nem feltétlenül pénzért, az ilyen sulikban szokott lenni több nagyobb terem, ahol kijelölnek munkaállomásokat a diákoknak, igényelni kell a felelős személynél. Idősebb diákok vagy tanárok szokták tudni a pontos menetét).

Mert rajzolni tudsz akár az étkezőasztalon, ha máshova nem fér a papír. De például olajfestékhez jól szellőző hely kell majd, nem egészséges belélegezni hosszútávon, pláne nem úgy aludni (és ez sajnos nem korlátozódik a te szobádra, pláne ha kicsi a lakás). Plusz a tárolás is necces, mert sokáig szárad, arról nem is beszélve, hogy gyúlékony az oldószer és minden rongy, amit közben használsz, speciális tűzbiztos tárolást igényel. Nem hálószobába való. Más kevésbé mérgező festékek sem feltétlenül jók a hálóban, pláne ha nagyobb méretben kell alkotni, kerülgetheted hetekig-hónapokig a vásznat, mire elkészül a kép.

Amúgy még egy helytakarékos ötlet a szobádba: az íróasztal helyett vegyél egy olyat, aminek hajtható a lapja. Rajzoláshoz amúgy is jobb a döntött felület, íráshoz vízszintesre hajtod, ha kell (bár ahhoz is sokszor jobb a döntött felület, nem kell görnyedni felette, a hátad hálás lesz érte), egyébként meg lehajtod és nincs útban. Ha apukád ügyes, úgy is meg tudja oldani, hogy a falara szereli. Ezzel így nem kell feltétlenül festőállvány sem, ami szintén helyet foglal.

Ha a falon akarsz festeni, nézd meg Slew YouTube csatornáján, hogyan építette a festő falát (vékony falecek vannak vízszintesen felfúrva a falra meghatározott távolságban, úgy, hogy arra lehet akasztani a vásznat további szögek nélkül, bármikor feljebb vagy lejjebb, ahogy kényelmes). Nagyon hasznos infókat tudsz összeszedni onnan, egy komplett stúdiót épített saját kezűleg. Egyébként is hasznos videói vannak főleg realista portré festés kategóriában.

aug. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hűha, köszi, hogy ilyen részletesen válaszoltál ! :)
aug. 1. 11:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező, hányszor hány méteres a szoba? Ezen belül hogyan vannak a búrtorok, ablak, ajtó?


Könnyebb ötletet mondani, ha tudja/látja az ember, hogy mi a helyzet.


Jómagam egy szobás helyen élek 3x3 méteres maga a szoba.


Rengeteg alkotói ággal foglalkozom. Szobrászat különböző formáitól a rajzig. Több mint 30+ az ágak száma.


Hogy oldom meg?


Kreativitással.


Minden hely részletes kihasználásával, egyik fal, ami az ajtó mögött van ott az az oldal plafonig van dobozokkal, bennük minden kategorizálva.


Alapanyagoktól az eszközökig. Konkrétan azon az oldalon lévő 2 bútor a doboz falazat része. Vagyis mellettük és rajtuk is dobozok vannak. Ezt egy szép anyaggal letakarom, úgy mintha függöny lenne.


Az ágyat fotelágyra cseréltem.


A fotelágy karfái és háttámlája is ki van használva. Bútorlap van rajtuk eszt~tikusan, igényesen kialakítva asztalnak +alatta egy polc (nem látszik, de azt 3 oszlopban papírhenger tartja masszívan és alá is be tudok pakolni. +bill és egér tartó.


Ugye ahány művészeti ág annyi féle munkakörülményt igényel.


A szabad sarokban L alakban vannak bútorlapokból kialakított "asztalok".


Ha pedig kell a hely szimplán lapjaira szedem.

Ha pl vizes ásvány csiszolás van, akkor pedig a méteres szilikonlapot kiterítem, falhoz is felhúzom a vékonyabb átlátszót, ugyanis fröcsög minden fele a csiszolt poros víz.


A sok összecsukható, szétszedhető dolgokkal is sokat spórolsz.


A saját ház még odébb van, ám a ház modelljét már megterveztem gépen. Ott adott munkafolyamatoknak külön tere lesz.


Amúgy a rajz az, ami a legkevesebb helyet foglalja egy szobában. Ágyon is lehet csapatni.


De pl egy ruha kiszabásához kell a minimum 1.5 x 1.5 m alsó hangon.


Vagy pl videózás-fotózáshoz.

(persze termék fotó-videó, nem nagyobb dolog, mint pl egy ember esetében)


A 2 "ülőhelyem" pedig 2 db vaskos papír hordó, amikbe szintén bele vannak pakolva a legtöbbször használt dolgok.


Legyél kreatív!

Alapja egy művészetisnek.


Ha pedig nem akarsz költeni pl dobozokra, bútorlapokra, akkor:

dobozokat egy cégtől hoztam, akik tonna számra dobálták ki a hibátlan dobozokat, amikben az áru jött, egyforma méretűek.

Bútorlapokat pedig lomizáskor.


Kis csiszolás, fólia vagy méteráru rá.

Veszel vagy találsz pl zsanért (akár leszereled másról) és azzal összecsukhatóvá varázsolod az asztalt.

Pár forintért pedig kapható bútorláb kisebb, vékonyabb dolgokhoz is. Vagy veszel filc anyagot méterárusoknál és méretre vágva azt ragasztod a lábak aljára vagy a bútorlap aljára. Így nem karcol fel semmit.


Festésnél pedig üveglapot rakok az asztalra, azt is lomiztam.


Senki meg nem mondaná ezekről, hogy honnan vannak, mert modern, igényesre átalakítottam őket.


Az alkotó mindenben a lehetőséget, alapanyagot látja.


Nő létemre barkácsolok, kárpitozok is tizenéves korom óta.


Hajrá! Tekints úgy erre is, mint alkotásra. ^^


32N

aug. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!