A bangladesiek mikor jönnek rá, hogy nem kéne 5+ gyereket csinálni minden párnak?
Miért nem kéne?
Egyébként téves az infód, az átlag gyerekszám 1,9 Bangladesben.
De miért nem Kínát hozod ide? Ja, a manga a kedvenced gondolom...
A bangladesi kormány és nemzetközi szervezetek már évtizedek óta fenntartják a népességszabályozási programokat, amelyek célja az, hogy felhívják a figyelmet a túlnépesedés problémájára és segítsenek a családoknak eszközök biztosításával az egyéni döntések meghozatalában. Az oktatási és tájékoztató kampányok, valamint a szexuális és reproduktív egészségügyi szolgáltatások hozzáférhetőségének növelése is fontos lépések a népesség növekedésének kontrollálásában Bangladesben. Az iskolázottabb és jól informált közösségek általában hajlandóak kevesebb gyereket vállalni és több figyelmet fordítani a gyereknevelésre és jólétére.
Ez nem csak Balglades problémája, hanem általában a szegényebb országoké. Afrikában még nagyobb népességnövekedések is vannak, mint Bangladesben. Bár a népsűrűség India és Banglades környékén a legnagyobb, ez tény.
Egyébként valóban az iskolázatlanság és intelligencia kérdése is (sajnos ez is benne van), meg aztán a kulturális szokásokat sem egyszerű megváltoztatni, még részlegesen sem. Nekik ismeretek kellenének és kormány szinten oktatni a fogamzásgátlás alapjati és lehetőségeit és az ilyen országokban a kormányok sem tesznek semmit, vagy az nem megfelelő és hatástalan. Sajnos a szegénység miatt az embereket sem lehet kormányzatilag olcsón és könnyen elérni, mert sok vidéki kistelepülésen konkrétan nincs tv vagy rádió sem. Nálunk megszokott, de bizony vidéken sokszor nincs tv-jük, majdnem az ország felének.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!