Mi az oka annak, hogy az indiai szubkontinens országai (India, Pakisztán, Banglades) ennyire brutálisan túl tudtak népesedni?
Ott nem voltak olyan nagy járványok, mint annó Európában, amelyek gyakran megfelezték a lakosságot?
Európa lakossága az ipari forradalom idején növekedett robbanásszerűen, amikor az új vívmányoknak köszönhetően az orvostudomány is rohamléptékkel fejlődött.
Indiában és a környező országokban viszont még csak manapság tapasztalható az egykori európaihoz mérhető gyors fejlődés, ők viszont már most, az "út elején" is sokkal jobban túlnépesedtek, mint mi európaiak a "csúcson".
Az európai klímán, ha valakinek nincs meg bizonyos egzisztenciája, az első télen halálra fagy. Hely kell az erdőnek, amit kivágsz fűtésre, vagy a távfűtőműveknek, a cipő és kabátgyárnak, hely kell, ahol megterem számodra az ennivaló. Egy fő fennmaradásához több hely kell. Indiában meg elfetrengsz az utcán, és kész. Monszun időben meg megterem annyi zöld/gyümölcs, hogy ingyen teleeszed magad akármelyik fáról. Más a növényzet növekvési sebessége.
Az állatvilág is "sűrűbb" a meleg, nedves égövben.
Járványok mindig voltak és speciel a pestis pont Indiából származik.
A sok gyerek kulturális szokás, esetileg támogathatja vallás és az is hozzájárul, hogy nem érzik annyira szükségesnek a gyermekek megfelelő ellátását.
Nem fontos, hogy cipő legyen a lábán, a többinek sincs, meg a szomszéd gyerekének sem.
Láttam a TV-ben valamilyen arab, vagy pakisztáni családot 18 gyerekkel, az talán ott is sok, de hat, nyolc az átlagosnak mondható.
Náluk is akkortól nőtt meg a szaporulat igazából, amikor az orvostudomány legyőzte a járványokat, betegségeket.
Lényegében Európában is sok volt korábban a gyerek, mert rengetegen meghaltak. A fejlettebb világban egy bizonyos életszínvonal fölött már szükséges annak fenntartása, a gyermekek jobb anyagi ellátása, iskoláztatása és ezzel megváltoztak a szokásaink, az övék meg nem, de alapvetően az emberiség sajátja a sok gyerek, csak a modern világ tér ettől el.
Még Mária Teréziának is 18 gyereke volt, ha jól tudom és a kora asszonyainak is, hacsak meg nem haltak korábban, ahogy a gyermekeik jó része, a gyermekbetegségekben, a járványokban, a háborúkban, az éhezésben.
1) A népesség exponenciális növekedése nem az életszínvonalnak, hanem az orvostudomány fejlődésének köszönhető, az pedig elérhető az egész világon (és most ne a high-tech gépkre gondolj, hanem alap gyógyszerekre, higiéniára... stb.)
2) Helyezzük a kérdést kontextusba, mert félrevezető lehet. A túlnépesedés nem azt jelenti, hogy Indiában (és Kínában) élnek a legtöbben. Sok országnak magasabb Indiánál a népsűrűsége (pl. Angliának). A túlnépesedés azzal foglalkozik, hogy elegendő erőforrás áll-e rendelkezésére az emberiségnek. Indiában alacsony ugyan az életszínvonal, de emelkedik és nem halnak éhen az emberek.
Nem India a túlnépesedett, hanem elsősorban Európa és a Közel-Kelet, meg néhány afrikai ország, mert ezek a területek szorulnak importra alapvető dolgokból.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!