Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Zsidó lányok! Kíváncsi lennék...

Zsidó lányok! Kíváncsi lennék arra hogy többségetek elutasítana bármiféle élettársi kapcsolatot egy gójjal vagy nem zárkózna el?

Figyelt kérdés
2010. okt. 26. 22:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
56%

A korszerűsítés szerintem jó szó... Az új testamentum is korszerűsítette az addigra már elavult, állatszerű "szemet-szemért" törvényeket.

Majd jön egy újabb reformer, akit úgy hívunk "vallásilag", hogy messiás, majd abból kiindul egy nagyon nagy jóhír...egy evangélium, ami megreformálja a az újtestamentumot, és lesz neki egy új neve és kész... Lehet, hogy egyszer csak beköszön egy idegen, hogy heló, és akkor dől a hit, a vallás, a teológiai rendszer??? Hiszen olyan kérdések fognak akkor felmerülni, mint pl: Őket is ua. az Isten teremtette? Ha igen, akkor őket is megváltotta Jézus, mikor meghalt értünk? És ők hogyan maradhattak ki a Paradicsomból? Vagy ott voltak, de ők nem lettek kiűzve? Miért? Hogyan? Merről hány méter.... sok kérdés... Na erre jönne egy reform, ami "megmagyarázná" (vö. teológiai magyarázatot tenne alá, dogmákkal erőssssen megtámogatva) és kész is a reform-biblia...

2010. nov. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Annyira sok itt az okos (Elnézést a kivételnek ha volt!), hogy nem tudtam végig olvasni a hozzá szólásokat.

A lényeg hogy a kevés vallásos zsidó szívesebben veszi ha a lánya zsidó férjet választ, de mivel a zsidóság az anyán keresztül öröklődik, ezért még a vallásos zsidók is inkább a fiúkat (azokat erősen) noszogatják, hogy zsidó lányt vegyen el.

Amúgy 8-18 százalék volt a vegyes házasságok aránya amíg mérték. (pedig az még a huszadik század eleje volt) A háborút követő években ennél jóval magasabb arányú volt. Ma már legtöbben ha marad életben olyan aki tudta tudja, hogy vannak zsidó felmenői. De a nyolcvanas években, a háború után születettek nagyon kis része volt ezzel tisztában.

Ja és nagyítóval kell keresni a zsidók közt olyan lányt, akinél szempont a zsidó származás a férj választásnál.

2011. nov. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem három zsidó barátnőm is volt már, amúgy én felvidéki német származású vagyok, és egy zsidót sem tudok felmutani a családomban. Ami még itt a kárpátmedencébe fúra is. De semmi akadálya nem lett volna a nősülésnek azon túl, hogy én vagy tíz évig még nem akarok.

Amúgy tény a svábok nagyon szeretnek egymás közt házasodni.

A magyar zsidók nagyobbrészt erősen asszimilálódott és "világi" polgári élet él, néha még jobban is örülnek ha a lányuk választója nem zsidó, így nem kell félni, hogy a fiúból elő tört a vallási buzgalom. Aztán ahogy a fiataloknál szokott lenni, egyik hétről a másikra "ortodox" lesz.

2011. nov. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
0%
a szerelem nem ismer határokat, sztem nem zavarná őket
2012. jún. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
És mi a helyzet a fordítottjával? A zsidó férfi - nem zsidó nő páros "elítélendőbb", vagy ritkább, csak azért mert a "zsidóság" az anyán keresztül öröklődhet? (Bocs az off-ért, a témához hozzászólni nem tudok, de gondoltam ez ide illik ezért nem írok ki külön kérdést.)
2013. ápr. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!