Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Zsidó lányok! Kíváncsi lennék...

Zsidó lányok! Kíváncsi lennék arra hogy többségetek elutasítana bármiféle élettársi kapcsolatot egy gójjal vagy nem zárkózna el?

Figyelt kérdés
2010. okt. 26. 22:06
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
mielőtt félreérteni bárki is, én nem antiszemita előítélet alapján tettem föl ezt a kérdést, arra lennék egyszerűen kíváncsi hogy ma is még erősen szerepet játszik-e az izraelita vallásúak körében az, hogy zsidó zsidóval házasodjék, és lehetőleg ne mással. Téves hiba volt a részemről hogy a "gój" kifejezést használtam, nem szerettem volna senkit sem provokálni.
2010. okt. 26. 22:30
 2/15 anonim válasza:
65%
nem vagyok vallásos, szóval nem.
2010. okt. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
38%
Bár én nem vagyok zsidó de még lány sem de ez egy zártkörű közösség a zsidóké,és zsidó csak zsidóval kel egybe(bár biztos vannak kivételek)!Van is ilyen zsidó társkereső oldal!
2010. okt. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ez ugye nem kapcsolódik szorosan a témához, de mivel olyan helyen lakom, ahol nagyon sok kisebbség van jelen, Horvátok, Bosnyákok, Szerbek, Svábok főként, és miközben a "délszláv" népek, és Magyarok között teljesen általános, és normális az egymás között házasodás, addig a svábok nagy részénél,(főleg, akik úgymond őrzik a hagyományaikat) komoly konfliktusok alakulhatnak ki azt illetően, ha a gyermek netán nem sváb szárm. társat választ magának, sőt van, akinek eszébe sem jut, egyértelmű, h sváb-svábbal....igaz most már nem annyira, de még nemrég eléggé jellemző volt ez, viszont azért nem is tűnt el teljesen a jelenség mára, még mindig vannak rá példák.Zsidókról nem nagyon tudok errefelé, tehát az ő szokásaikról ilyen téren nem tudok nyilatkozni, viszont amit ki akartam hozni a dologból, az az, h igenis vannak ilyen nagyon "zárt" közösségek.
2010. okt. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

A zsidók annyira zárt közösséget alkotnak a mai napig, hogy egészen egyszerűen nem engedélyezik a házasságot nem zsidóval. Ahhoz, hogy a zsidók házasságként ismerjék el egy zsidó és egy nem zsidó házasságát, a nem zsidó félnek fel kell vennie a zsidó hitet. Azt viszont nagyon megválogatják, hogy kit vesznek fel a köreikbe. Nem sétálhatsz be bármelyik zsinagógába azzal, hogy "én zsidó akarok lenni", ha érted, mire gondolok...

Egy nagyon jó barátnőm járt egy ideig egy szekuláris zsidó sráccal, és az esküvő is szóba került, együtt is laktak egy ideig. Ott is az volt az egyébként szintén nem kifejezetten hagyománytisztelő zsidó szülők véleménye, hogy

1. a fiuk csak ne vegyen el egy keresztényt,

2. ha már mindenképpen ragaszkodik hozzá, akkor a barátnőmnek "be kell térnie". És ezt úgy mondták, hogy a zsinagógába nem jártak, a zsidó hagyományokat nem is tartották túl szigorúan. A fajták keveredését még a legszekulárisabb zsidók is komolyan veszik.

2010. okt. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
80%
nos kezdves kerdezo, en egy 26 eves zsido feleseg vagyok aki nem regen kotott hazassagot egy nem zsido cseh szarmazasu ferfievel. a vallasomat tartom, es a gyermekeim is fogjak. mivel a zsido ver elsosorban az anyatol oroklodik igy szuleimnek nem volt kulonosebb kifogasa a ferjem ellen, aki egy szereny ertelmisegi igen jol nevelt uriember. tiszteletben tartja mind az en vallasomat mind a csaladomat. nagyapam aki Izraelben el is szivesen jott a zsido szertartas szerint megrendezett eskuvonkre. sok szerencset!
2010. nov. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

vagy nem inkább mazel tov? :D


egyébként köszönöm szépen az összes eddigi választ, bár én azért személy szerint úgy gondolom h helytelen kifejezés azt használni hogy a zsidó "vér" anyán keresztül öröklődik, gondolom a zsidó vallásosságra gondoltál inkább, hiszen nem lehet a genetikai öröklődéseket egyértelműen egy bizonyos szülőre levezetni. na mind1.


de egyébként milyen szertartás szerint volt akkor megrendezve az esküvő? vallásos volt vagy egyszerű polgári? és ha vallásos akkor melyikőtök oldaláról?

2010. nov. 2. 17:29
 8/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, én nem az utolsó válaszoló vagyok, csak nem tudtam megállni, hogy ne írjak. Nem zsidó, hívő keresztény vagyok, s mint ilyen, elég sokat tudok a zsidó népről, hiszen a Biblia szerint ők Isten kiválasztott népe "test" szerint... most ezt nem részletezném.

A zsidó vér anyán keresztül öröklődik azt jelenti, hogy női ágon.... magyarul egy zsidó férfi és egy nem zsidó nő gyermekei nem lesznek zsidók. EGy zsidó nő és egy nem zsidó férfi gyermekei viszont zsidók. Ez nem vélemény kérdése, ez így van. Csak gondoltam, tájékoztatlak.

2010. nov. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

jó, világos, tisztelem én azt hogy vannak vallási hagyományok, eddig is gondoltam hogy ebben az esetben is erről van szó, csak nekem akkor is az a véleményem ezekről hogy korszerűsítést igénylő vallási tételek :)


és ezt számos vallásra értem...

2010. nov. 4. 17:21
 10/15 anonim ***** válasza:

"korszerűsítést igénylő vallási tételek"? :)

A vallás/hit nem fizika, vagy számítástechnika.. nincs mit korszerűsíteni.

Még akkor se, ha te felsőbbrendűbbnek tartod a saját materialista vallásodat (ami persze, mindjárt mondod, nem is vallás, csak az Egy Igaz Hit, értem én..:))


Nem vitatkozni akarok! inkább csak rávilágítani arra, milyen furcsa, hogy elvileg azért kérdezel, mert _megérteni_ próbálod más hitét, aztán elkezded saját értékrended szerint helyesbíteni..

2010. nov. 22. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!