Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Halloween-kor fogsz készíteni...

Halloween-kor fogsz készíteni töklámpást?

Figyelt kérdés
2010. okt. 15. 21:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy fogok, még nem döntöttem el, de én Angliában élek, így csak sodródom a helyi divattal :)
2010. okt. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Én életemben először fogok, de csak azért, mert a kamrában van két hatalmas tök ( a malacnak) és úgy döntöttem, hogy kifaragom és majd kiteszem őket a kertbe. Ha nem lenne otthon éppen tök, akkor külön azért nem vennék :)
2010. okt. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, erre felé nem árulnak olyan tököt. (Pumpkin nincs csak squash, abból meg kaját csinálunk)


De csinálok sütőtökös sütit.

2010. okt. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
100%
Nagyon erdekes...itt mindneki azt hiszi hogy a Halloween ''amcsi'' (amerikai) unnep.Ez nem igy van,csak mert amerikaba valt hiresse es ott unneplik a legtobben,ez nem igaz.A halloween az egyik legregebbi unnep. (osi kelta unnep) ami angolul csak annyit jelent hogy (All Hallows.Megfogom latogatni a szeretteim a temetobe.Es IGEN masnap csinalok toklampast,jelmezem is lesz es meg buliba is fogok menni...ismetlem...masnap!
2010. okt. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%

Engem nem érdekel hogy Amerikai szokás attól még én is faraghatok tököt ez mindenkinek a maga döntése hogy mit ünnepel!

én szeretem a Halloweent és kész

ha külföldön laknék biztos hogy a Hlloween lenne a kedvenc ünnepem :P

2010. okt. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Anyatokat.... Oszinten... Honnan a francbol szeditek h amcsi??? Mert a betokosodott hulye paraszti agyatokkal csak bamultok elore....


Halloween valószínűleg a kelta kultúra őszre (november 1-jére) eső újév Samhain ünnepéből ered.


Amugy pedig igen. Kesziteni fogok sok tokot meg toklevest is csinalok. Meg meg cukrot is vettem a gyerekeknek akik jonnek. Mellesleg Skociaban elek.... Es nem sertesnek szantam, de bunkosagra csak ily modon lehet valaszolni.

2010. okt. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én akartam, de ma már a Tesco-ban nem kaptam Halloween tököt :S Persze így jár, aki az utolsó pillanatra hagy mindent. Na mindegy, tavaly csináltam, hát idén kimarad. Majd jövőre csinálok újra.

Amúgy engem is érdekelne, hogy egyesek miért hiszik azt, hogy 31-én van a halottak napja. Az még csak nem is november elsején van, hanem másodikán. Szóval:

október 31. --> Mindenszentek előestje (azaz angolul Halloween)

november 1. --> Mindenszentek

november 2. --> Halottak napja

Megsúgom, hogy a november 2. még csak nem is hivatalos ünnepnap. Mint ahogy az október 31. sem az, tehát kb. épp annyi létjogosultsága van a megtartásának/megünneplésének is. Aki tartja, az tartja, aki nem, az nem.

2010. okt. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
persze,meg meg is van a tök,remélem ,hogy még nem lesz semmi baja még egy hétig
2011. okt. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!