Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen ételekre vonatkozó...

Milyen ételekre vonatkozó szilveszteri/újévi babonák vannak?

Figyelt kérdés
2009. jan. 1. 12:17
 1/4 anonim válasza:
100%
Hát én ugy tudom nem szabad csirkét enni,mert elkaparja aszerencséd,lencsét kell enni 1-jén de azt nem tudom miért.
2009. jan. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A szemes termények (rizs, köles) és a hüvelyesek (bab, lencse) akár levesben, akár más formában fogyasztva a házra pénzbőséget jósolnak.


Az újévi malac a szilveszteri menü élén nem jelentett mást, mint azt, hogy a malac befelé túr, így a szerencse is befelé jön a házba.


A baromfi fogyasztása viszont nem ajánlatos szilveszterkor, hiszen az kifelé kaparná a házból a szerencsét.


A hallal jobb óvatosnak lenni, mivel folyó menti vidékeken ugyan szerencsét hoz (ahány pikkely, annyi pénz), máshol viszont éppen baljós állat, hiszen vele elúszik a háziak szerencséje.

2009. jan. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Főzz oposszumot arra nincs kikötés =D
2010. márc. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Újév: lencse: sok pénzt hoz
2010. máj. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!