Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mely országokban ünneplik a...

Mely országokban ünneplik a Halloweent?

Figyelt kérdés
És egyes európai országok mit és hogyan ünnepelnek október 31-én és november 1-jén.
2010. okt. 5. 10:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ha azt írják AMERIKÁBAN, az nem Ausztrália, nem Anglia és nem a gyarmatok.

Persze nyilván sok országba beszivárgott, de csak annyira mint Magyarországra. Nyilván sok országban sok ember tart Halloween partit, de valódi ünnepként Amerikában van jelen.

Európai országokban a Mindenszentekhez hasonló ünnepek vannak.

2010. okt. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ja és egyébként valóban nem a kérdéshez tartozik, de akkor is nagy tévedés a részedről összekeverni a Mindenszentek ünnepét a Halottak napjával. Talán megköszönnéd, hogy felvilágosított, ha ezzel eddig nem voltál tisztában. Tudod, ahogy anyukád tanította. KÖSZÖNÖM. És nem itt még háborogsz.


Mert egyébként a Halloween szó is ezt jelenti: Minden szentek napja (All Hallow's Day)Csak a szokások mások, mi itt csendesen emlékezünk, ők mulatnak. És a Halottak napja meg november 2.

2010. okt. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Nem, tévedtek. Halloween az Mindenszentek előestéje, nem maga Mindenszentek. Hallow's Eve az eredeti neve.

És nem Amerikából szivárgott Európába, hanem pont fordítva, Angliából jutott át a telepesek révén az Újvilágba. Azt tudom, hogy ünneplik egész Nagy-Britanniában, az Egyesült Államokban, Kanadában, de az érdekelne, mely országokban még.

És itt nem a beöltözősdin van a hangsúly, hanem magán az ünnepen.


Halottak napjakor (november 2) például a spanyolok a temetőbe mennek piknikezni. Ez oké, de engem kifejezetten az október 31-ei ünneplések érdekelnek. Egyébként meg nem keverem a két ünnepet, de sokan, akik nem vallásosak, csak a Halottak napját tartják. Ennyi.


Megtenné valaki, hogy a kérdésre válaszol?

2010. okt. 9. 11:01
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy Hollandiában is ünneplik.
2010. okt. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Japánban is ünneplik. Persze japánéknál érdekes ez az egész ünnepdolog. Nekik nagyon sok saját ünnepük van, de azokat is megtartják, amik később kerültek be hozzájuk. Például a Halloween, Karácsony vagy Valentinnap. És ez utóbbi viszonzása a fehér nap. Ezek viszonylag új ünnepek Japánban.


Én úgy tudom, Mexikóban is ünneplik, de ők nem kerítenek ekkora feneket, hogy külön Halloween, Mindszentek és Halottak napja, hanem Mindszentekkor kimegy az egész família a temetőbe, és ott piknikeznek.

2011. okt. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Ünneplik eredetileg az angolszász országokban (Írország, Skócia, Amerikai Egyesült Államok, Kanada), de mára az egész világon elterjedt
2013. okt. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Ünneplik eredetileg az angolszász országokban (Írország, Skócia, Amerikai Egyesült Államok, Kanada), de mára az egész világon elterjedt

Tartalma, jelentése Ősi kelta halotti kultusz ünnepe, boszorkányok, kísértetek és egyéb szellemek éjszakája

Ideje október 31.

Népszokások samhain

Kapcsolódó ünnep halottak napja (keresztény)

mindenszentek (katolikus)

2013. okt. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!