Erdélyben miért kötőjelezik a keresztneveket?
Figyelt kérdés
Itt Magyarországon ha valakinek két vezetékneve van, akkor írják kötőjellel. Viszont Erdélyben ha valakinek két keresztneve van, akkor gyakran kötőjellel kapcsolják egymáshoz. Erre van valami szabály? Vagy ez döntés kérdése, hogy akarod írni a gyereked nevét?2022. dec. 23. 09:04
1/3 anonim válasza:
Sose lattam meg ilyet hogy a keresztneveket kotottek volna ossze. Francia meg nemet nyelvteruleten szokas az ilyesmi, szamunkra neha eleg fura kombinaciokkal: Jean-Marie ami ugye ferfinev hiaba van benne egy Marie, vagy Klaus-Maria ami szinten ferfinev. Lehet hogy a romanok ezt a szokast vettek fel.
2/3 anonim válasza:
3/3 anonim válasza:
Úgy látszik, a szükség mégis felülírja a szabályokat. A szükség pedig ez: a román nyelvben a vezetéknév van hátul. Ha több kereszneve van valakinek, akkor is. Viszont egy magyar gyermeknek a vezetékneve van elől, a két kereszneve ezután jön. Egy nem-magyar hivatalnok nem tudja eldönteni, hogy a három (ismeretlen) név közül melyik a vezetéknév, mert van akinél az első, másnál az utolsó. Ez sok kalamajkát okozott hivatalos ügyeknél, átírásoknál, hagyatéknál vagy adás-vételnél. És pl. Erdélyben több más nép is létezik, másféle szokásokkal. A legegyszerűbb megoldásnak ez látszott: a vezetéknév álljon egyedül, a keresztneveket kötőjel kösse össze.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!