Németország hogyan tudott mindig megerosodni?
A történelem folyamán mindig megerősödott, pedig nem is olyan gazdag asvanykincsekben? Mi volt az oka?
Pl. A 19. Században is, aztán a 2.vh után is és most is.
Mo miért nem tud ennyire?
A 2. vh után a Marshall-terv keretében hatalmas amerikai segélyösszeget kaptak a nyugatnémet területek, aminek köszönhetően 1951-re annyira megerősödött az iparuk, hogy a háború előtti szintet is meghaladta a termelés. Miért segítettek a németeknek? Mert Amerikának kellett az erős német állam a szovjet befolyás ellensúlyozására. Ha hagyják, hogy Németország évtizedekig romokban maradjon, akkor az veszélyeztette volna a nyugati stabilitást.
Röviden: szükség van az erős Németországra, mint szövetséges.
A mentalitás miatt, bárki bármit mond. Ami a fejekben va, az látható egy országon is. Vannak országok, ahol nincs nyersanyag, sem nagy terület, sem nagy lakosság, mégis gazdagok. A titok, hogy a jövőbe fektetnek mindig, nem felélik. Először vagyont gyűjtenek, majd jól élnek. A magyar vagy a többi hozzánk hasonló országban mi történik, ha van pénz? Megy a jólét, rongyrázás. Úgy kezdünk el élni, mintha gazdagok lennénk, de nem vagyunk. Amikor elapad a bevétel meg pislogunk. Kisember is ezt csinálja, a kormánya is ezt csinálja, mert ez van a fejében.
Gondolj bele, hogy mit venne a magyar, ha nyerne 10-15 milliót? A listán lenne egy új autó, mindenféle kütyü, nyaralás, ruhák, az okosabbja jobb lakásba költözne vagy felújítanak stb. Ezeknek mennyi lesz az értéke 25 év múlva? A nagy büdös nulla! Nem marad semmi. A nyaralás már pár hét alatt nulla, a kocsi 25 év után bontoszokeveny, a lakás újra felújítandó... Ehelyett kitanittatta volna magát vagy a gyerekét, vett volna részvényeket (pl. Coca-Cola), kötvényeket vagy egy lakást kiadott volna, akkor havonta nőtt volna a bevétele. Lett volna vagyonkája, ami magát növeli mellesleg, vagy olyan tudása, amivel tényleg jobban élne ő vagy a gyereke. A részvény pedig negyedévente fizetne osztalékot, sőt nőtt volna az értéke 25 év alatt. Ez a titok, amit ők másként csinálnak.
Olvasásra ajánlom Max Weber A protestáns etika és a kapitalizmus szelleme c. könyvet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!