Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mit jelent az a kifejezés,...

Mit jelent az a kifejezés, hogy valakinek "bilibe lóg a keze"? Mikor szokták használni?

Figyelt kérdés
2010. szept. 14. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Így még nem hallottam, de én ezt használom: "vedd ki a kezed a biliből". Ezt akkor mondom, ha valaki lehetetlen dolgokról álmodozik, pl hogy nyer 20 milliót és híres sztár lesz:)Szerintem ugyanarra mondják.
2010. szept. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tehát azt jelenti,hogy az illető nőljön fel hirtelen,ez itt már nem a gyerekkor.
2010. szept. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Igen,ezt akkor mondják,ha az illető álmodozik,olyan dolgokról,amik sosem válhatnak valóra. Én így hallottam: és akkor felébredtél,hogy bilibe lóg a kezed!
2010. szept. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Tudtommal arra mondják,amikor valaki teljesen beleéli magát egy számára kedvező szituációba,de ráébred,hogy elrugaszkodott a valóságtól.

"Szépet álmodott,de arra ébredt,hogy a bilibe lóg a keze"

Én így ismerem...

2010. szept. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
21%
arra mondjak, aki reszegen hanyas kozben elalszik a wcn, de a wc mellett van a gyerek bilije. reggel arra ebred, hogy a feje a wcbe, keze a bilibe log.
2010. szept. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!