Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mit szólsz ehhez a törzsi...

Mit szólsz ehhez a törzsi gyűléshez (kurultaj)?

Figyelt kérdés

A baon lelkesülten számol be róla, de nekem valahogy olyan röhejes az a sok maskarás ember. Állítólag ez Európa legnagyobb hagyományőrző rendezvénye. Milyen hagyományt őriznek? Érdemes megnézni a rengeteg képet...


[link]


2010. aug. 8. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
41%
Figyelj... aki pogány magyar kultúrát és a Szent Koronát (ami ugye két történelmileg szemben álló fogalom) próbálják szintézisbe hozni, azoktól mit vársz?
2010. aug. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja, nekem is ez a furcsa.
2010. aug. 8. 19:03
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Miért, mi nevetséges abban, hogy néhányan, akiket érdekel a magyar történelem ezen kora, felelevenítik az akkori szokásokat és életmódot? Akkoriban ilyen ruhákban jártak, lovagoltak és nyilaztak a magyarok, ezen nincs mit szégyellni.

Nem azt mondták, hogy holnaptól ők is ősmagyar életmódot akarnak folytatni, de semmi baj nem lesz belőle, ha az emberek egy kicsit megismerkednek hazájuk történelmével...

2010. aug. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nagyon jópofa és nagyon jó a helyszín is.
2010. aug. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Én kifejezetten örülök neki, hogy ilyen is van.
2010. aug. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

"... aki pogány magyar kultúrát és a Szent Koronát (ami ugye két történelmileg szemben álló fogalom)"


Mi áll szemben?

2010. aug. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincsen bajom a hagyományorző dolgokkal, és érdekel a saját népem kultúrája is, de mindezt én politika-mentesen szeretem csinálni.
2010. aug. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

20.41: Hát a keresztény (szent korona) áll szemben a pogánnyal. Ezek nem egymást kiegészítő valamik, hanem egymás ellentétei. Nemrégen a Katolikus Püspöki Kar körlevele is rámutatott erre.


A többiekhez annyit, hogy hát ha ez olyan jópofa dolog, és sokaknak tetszik, felőlem lehet...

2010. aug. 8. 21:03
 9/10 A kérdező kommentje:

Itt már azt írják, hogy 100 ezernél is több látogató volt.


[link]

2010. aug. 8. 21:45
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Kurultáj egy vicc. Akik ott vannak elhiszik h komolyan így éltek és ilyen ruhákat viseltek elődeink, amikor bejöttek Európába. A jelen állás szerint kevesebb mint 100 évet tölthettünk összesen török népekkel vándorlásaink során. Ruháinkról semmit sem tudni. Bizáncból írtak rólunk annyit h keletről jöttünk. Szóval ez az egész kurultájas baromság megalapozatlan h*lyesége pár agyhalottnak. Semmilyen hagyományt sem őriznek, mivel szinte semmit sem tudunk elődeink hagyományairól. Lovakon jöttünk ide és jól nyilaztunk, ennyi az össz tudásunk. Még az ősi hitvilágunkról is max annyit tudunk h sámánisták voltunk. Vicc az egészben h ezek elvetik h bármi közünk is lenne a finn-ugor népekhez, de már láttam több olyan képet amin a sámán dobos ugyan olyan ruhát visel, mint amit a finn-ugorok. A kurultáj nézőinek egy része "turáni" országokból jön. Úgyhogy nem fedi le az átlag magyar gondolkodást szerencsére.
2015. máj. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!