Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért jó, mi a jó a karácsonyban?

Miért jó, mi a jó a karácsonyban?

Figyelt kérdés
nem tudom ki hogy van vele, de számomra az utóbbi időben nem jelent mást, csak a díszkivilágítást, a karácsonyfát, azt h annyi kaja van és ugyanaz hogy a végére már rá se bírok nézni, a kötelező rokon látogatást, és az unalmat. na meg az egészet megelőző vásárlási lázt. gyerekkoromban más volt? de miért? hát mert kaptam ajándékot. tényleg csak ennyi lenne?
2008. nov. 19. 23:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk a karácson hagyományosan egy családi találkozó három napos falás és beszélgetés a rég nem látott ismerősökkel. Azt nem tudom, hoyg te a rokonlátogatásokat mért unod, de próbálj egy kicsit aktívabb résztvevő lenni, hátha segít...
2008. nov. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Hát a szeretet ünnepe! Csak hát elrontottuk egy kicsit. Az maradt belőle, amit te már leírtál.

Na azért, amikor megajándékozol valakit, főleg ha örül is neki, az azért jó!

2008. nov. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
A szeretet unnepebola szeretet uzlete lett. Sokan arra hajtanak, hogy "en szebbet, jobbat, dragabbat" adok a masiknak. Es nem szivbol jovot. Tul van szervezve, csicsazva, reklamozva, hanyasig tomve a fejunk minden hulyeseggel. Pedig csak a szeretetrol kene szolnia.
2008. nov. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a kisfiam arcán meglátom a boldogságot miközben az ajándékokat bontogatja,elfelejtem a fáradságot és a gondokat.Egyébként én szeretek ajándékozni,főzni,egyedüli dolog amiért a Karácsony nem olyan mint régebben hogy Anyukám már nincs velünk.
2008. nov. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rég nem volt màr szép karàcsonyom,pedig 22 éves vagyok.

Hol intézetben,hol egyedül,hol szegényesen,hol betegen töltöttem el.

Idén viszont én magam vàltoztatok rajta!

Babàt vàrok,ugyhogy nekem külön nagy élmény lesz,de a baba vàràs nélkül is terveztem volna.

Szoval én nem fogok terülj-terülj asztalkàmat varàzsoni otthonra,a fele else menne a kajànak,akor meg sajnàlnàm kilökni .

Csak sima levest,talàn töltött kàposztàt,meg valami desszertet készitek,vagy veszek.

Karàcsonyfàt àllitok,persze nem élöt,de én nagyon szeretném sajàt izlésem szerint elsö alkalommal felöltöztetni,a nappaliba.

Ajàndékozàs nem lesz,ugy döntöttem Jézus születése ez,hàt akkor miért magunkat ajàndékozzuk?

Viszont elterveztem hogy veszek ki vagy 4-5 dvd filmet egésznapra,azt fogom egésznap nézni a meleg àgybol a pàrommal .

Templomba sem megyek,,mert ugy tünik legtöbben csak akkor talàljàk meg az ajtajàt,hétköznap màr nem.

Viszont egy Jézusrol szolo filmet itthonrol megfogok nézni.

Illetve nappal hallgatok majd karàcsonyi dalokat,és örülök ennek a pàr nap pihenönek.

Ha akarod te magad is szebbé teheted a karàcsonyt,csak nem az anyagi oldalàt kell megközeliteni!

2008. nov. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
94%

Azért jó,mert akkor nem kell dolgozni, pirosbetűs ünnep:))))

Én azért szeretem ,mert ilyenkor összejön az egész család és jókat eszünk, beszélgetünk.

Nekem ez az ünnep nem a képmutatásról szól, meg, hogy ilyenkor mindenki szeret mindenkit.Ez nagyon ciki.

Megy a rongyrázás, közben egész évben zsíroskenyeret eszik a család.

2008. nov. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia(sztok)!

Én 13 éves vagyok, ezért biztos hülyének fogtok nézni.

Igazából a tavalyi karácsonyt én is unalomként éltem meg. Se hó, se öröm. Idén én fogom szervezni a karácsonyt. Egy nagy kihívást tettem magam elé. 1000 forintból ajándékozni, és 1000 forintból karácsonyi vacsit csinálni. Tavaly 10.000 forint elment a karácsonyra, anyám és apám nem kímélte a bankszámlát. Most nem szeretné(n)k ennyit kiadni, nem is akarom az anyagi oldalát feszíteni. Idén készítek ajándékot, nem vásárolok. 1000 forintból megvásárolom a szükséges kellékeket. Szeretnék anyunak, apunak, a legjobb barátnőimnek (kettő), a hat éves unokahúgomnak, a beteg nagybátyámnak és a keresztanyukámnak.

Én nagyon durván 10 ajándékot szeretnék készíteni, a fontosabb rokonoknak. (Apukám ajándékához holnap lesz meg az "alapanyag".:)

Egy hónap, ez alatt izgatottan ajándékokat készítek, szervezkedem. Már a karácsony fel lett vázolva előttem. A menü, a program. És az anyagiakat helyeztem legjobban háttérbe. Én már tudom, hogy miről fog szólni az idei karácsonyom...

Nekem egy cél megvalósítása a karácsony lényege! :)

2008. nov. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

nagyon meglepő, amit írtál. nekem tudod mit jelent a karácsony? készülődés, izgalom, kinek mit is vegyek, ki minek örülne. klassz érzés a kidíszített, kivilágított utcákon sétálni, a rádióban karácsonyi dalok szólnak. együtt a család, a rég nem látott szeretteink is felhívnak, vagy írnak 1 képeslapot (mi is így teszünk), isteni illat van a lakásban (mécsesek, Ádventi koszorú, narancsba szegfűszeg, fenyő, süti, sült húsi illat, stb.), hangulatos világítás, este forró kakót iszogatva összebújva a takaró alatt megnézünk a kedvesemmel egy jó filmet, Szent Este együtt énekel a fa mellett a család, mindenki vidám, kibontunk 1 pezsgőt, átadjuk egymásnak az ajándékokat, aztán leülünk vacsizni és nagyokat nevetünk, nosztalgiázunk, a szüleim elmesélik, hogyan borította magár a tesóm kiskorában a karácsonyfát, a nagymamám elmeséli hogyan készített saját kezűleg szaloncukrot a háború ideje alatt...

próbáld meg Te is a szép pillanatokat kiragadni!

2008. nov. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
A karácsonyban nem az ajándékokat kell szeretni, attól, hogy nem kapsz ajándékot, még lehet szép a karácsony. Ilyenkor együtt van a család, és mindenki boldog. Nekem ez a kedvenc ünnepem és egyszerűen nem fér a fejembe, hogy hogyan lehet a karácsonyra azt mondani, hogy UNALMAS. Egész évben azt várom, hogy karácsony legyen, az a hangulat, ami az évnek ezen a napján van, semelyik másik napon nem utánozható le. Ilyen csak egyszer van egy évben. Próbáld meg ne az ajándékok és az evés miatt szeretni a karácsonyt, hanem az miatt, amit akkor valójában ünneplünk, Jézus születése miatt!
2008. nov. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem a karácsony egyenlő a családi összejövetel+béke

Eddig minden évben vettünk szinte minden családtagnak (leginkább a gyerekeknek) valami kis ajándékot. Idén csóró a Mikulásunk is, a Jézuskánk is.

A karácsony idén annyi lesz, hogy együtt szépen felöltöztetjük a fenyőt (mű), főzök valami fincsit, aztán a többi napon meglátogatjuk a nagy-és dédmamákat.


Talán, ha futja rá, írható dvd-re írok ki pár filmet, és a gyerekek azt kapják.

Ennyi.

7 éves a nagylányom, de megérti, hogy most idén sajnos nem lesz ajándék. Így azt is megérti, hogy a karácsony a családi békesség és szeretet ünnepe, nem feltétlenül az ajándékról szól.

2008. nov. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!