Más is van ezzel így?
Nem a barlangrajzok korában élünk, a művészetek azóta sokat fejlődtek.
Minden művész kijárta az iskolákat, Gauguin felnőtt fejjel festőiskolában tanulta az alapokat, majd sokat járt képtárakba, tanulmányozta más művészek munkáit, amíg valamennyire megtanult festeni, megjegyzem rajzolni sosem tanult meg rendesen.
Leonardo is firkált mindent, te is megteheted, lerajzolod a bal kezedet, egy szemet, egy orrot, piszét, meg kampósat, fát, bokrot, csendéletet, Csontváry imádta a fákat, de akár tájképet, vagy ha már tudsz valamit, akkor mozgalmas csatajelenetet, megjegyzem a mozgást a legnehezebb ábrázolni.
A hangszeres tudás is alapvető, skálázni is kell, meg vegyél gitáriskolákat, van több is, a Nagy-Mosóczi ötrészes, ha részenként veszed meg, akkor nem is drága, csináld végig, ha nem akarsz tanárhoz járni, bár az nagy segítség.
Vannak mind a jobb, mind a bal kéz technikájára fejlesztő gyakorlatok benne, de vehetsz kottákat is, egyszerű dalokat megtanulni, például Muszty-Dobay Csalamádék.
A zeneszerzéshez sok alapismeret kell, az nem megy csak úgy, magától.
Tanuld meg az akkordbontásokat, a különböző ritmusokat, gyakorold a biztos ütemtartást, a hangok hosszának pontosságát, az egész, a fél, a negyed, nyolcad, stb az minél jobban megközelítse az elméletit.
Nagyon jó az, ha egy dallam kíséretét felveszed egy mikrofonnal, aztán rájátszod a dallamot, ha azt is feltudod venni egy külön sávba, akkor látod is egy zeneszerkesztőben, hol csúszik el, vannak ingyenes programok, érdemes kipróbálni.
Én mindent megpróbálok lejátszani, amit hallok, a sims 3 gitárdarabjait is mind megtanultam, igaz, jó régen foglalkozom már zenéléssel, de mostanában új területeket tanulok a netről, te is megteheted ingyen és bérmentve, tanulhatsz bonyolultabb akkordokat, fogásokat, de szorgalom az kell hozzá, ami könnyen megvalósítható, ha van kedved hozzá.
Ha kisebb, könnyebb célokat tűzöl ki magad elé, akkor azokat el is tudod érni, ebben is nagy segítség egy tanár, neki vannak különféle nehézségű feladatokból repertoárjai, gyűjteményei és mindig olyat ad neked, amivel tudsz haladni, de nem olyan nehéz, hogy ne tudd gyakorlás után megcsinálni, lépésről lépésre viszont mindenki tud fejlődni.
Mindig az a nehéz, amit még nem tudsz, de ha már megy, magad is csodálkozol utána, milyen könnyű megcsinálni, aztán a többi jön magától.
Nézd meg például ezt a videót?
https://www.youtube.com/watch?v=8jKlMXR9-30
és fejlesztheted a hallásodat
Ha valami nem megy ne erőltesd mert csak rágörcsölsz és még rosszabb lesz. Ahogy haladsz előre az életben, fejlődik a személyiséged és vagy kialakul a saját stílusod vagy nem. Gondolom azért nincs még mondanivalód, mert fiatal vagy. (A tini világfájdalom nem számít annak.)
Persze ahogy az első válaszoló írta elmehetsz művészeti iskolába, de az mind technikai tudás. Ha nincsenek saját gondolataid, amiket ki akarsz fejezni, azon egy iskola nem fog segíteni semmit.
Nem egészen értek vele egyet, mert a nagyobb fokú érdeklődés lehet a tehetség jele.
Az életben sok mindent kell erőltetni, hogy sikereket lehessen elérni, a kutatók is futnak sokszor felesleges köröket, kipróbálnak új módszereket, tanulnak a témában, de a sportolók is erőltetik az eredményeket, egyik súlyemelő sem 200 kg-al kezdi, a zenében is ez a helyzet.
Pár akkorddal nem sokat lehet kezdeni, ha veszel dalos kottákat, az eladó megtudja talán mondani, melyekben vannak egyszerűbb dalok, akkor minden dal megtanulásával tanulhatsz egy -egy új akkordot, fogást, amit aztán később is lehet használni.
Mások is így vannak ezzel, egy darabig haladnak, aztán megállnak a fejlődésben, az előrelépéshez fejleszteni kell a tudást, gyorsítani a tempót, ügyesebbé tenni a kezet, az ujjakat.
A zeneszerzéshez jó gyakorlat az improvizáció, egy dallamot módosítani, megváltoztatni, azzal érdemes kezdeni.
Nekem több ilyen saját dalom is van, meghallgattam olyan darabot, amiből megtanultan egyes frappáns részeket, a többit kitöltöttem impróval, majd az eredeti részek helyett mást tettem be, így már az anyja sem ismerne rá, teljesen más, mint eredetileg volt, egy kicsit lopkovics ugyan, de ez is alkotás, legalább is kezdetnek megteszi.
Meg kell tanulnod térből 2D be rajzolni kezdetben csak a szerkezeti rajz legyen fejlesztve.
Az viszont gond, ha nincs ötlet/ihlet magadtól.
Én vagyok úgy, hogy felkelek éjjel egy teljesen fejben megtervezett ötlettel, amit levázolok s alszok tovább.
De ihleted adnak különböző anyagok.
Elég csak pl müanyag lapot megfognom s pattognak az ötletek.
Amikor egy kisebb cégnél dolgoztam ott a "szemétből" müanyagok, kartonok, papír hordók...stb bepörgött az agyam s vázlatoltam, majd kiviteleztem azokból az alapanyagokból.
Mondhatni szarból várat építettem (akkori fizum laza 2x esét hoztam össze/hónap, 100k-t kaptam kézhez fizuként, de 300k-t biztosította a cég "vidd a szemetet nyugodtan, úgyis alig van helyünk a raktárban 😂"
Vittem én nagyon szívesen, sőt mai napig hozok el ingyen sok alapanyagot. 😊
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!