Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mihez kezdjek az életemmel és...

Mihez kezdjek az életemmel és hogyan?

Figyelt kérdés
Szóval az van hogy szeretnék valamit kezdeni az életemmel, kezembe venni a sorsomat, nem reggeltől estig izzadni hogy el tarthassam a családomat, hanem a saját magam főnöke lenni. Egy olyan ember segítségét kérem aki a nulláról kezdte és sokra vitte. Én tudok rajzolni, női ruhákat meg arcokat főleg, ebből ugye lehetnék művész vagy divattervező. Szeretek fantáziálni általam ki talált történeteken, vagyis szeretnék könyvet írni. És igenis képesnek érzem magam minderre de mindig csak ábrándozok soha nem teszek semmit. Nagyrészt azért mert van egy 1 éves kisfiam akit imádok és vezetnem kell a ház tartást, szóval nincs időm, a másik meg az hogy a környezetem tele van negatív emberekkel, akik nem hisznek bennem bár úgy tesznek. Igen tudom hogy csak azért is meg kellene mutatnom nekik de valahogy mégis lehet hogy velem van a baj mert nem vagyok elég elhatározott és gyáva vagyok. Apám is gyönyörűen rajzolt fiatal korában és nem vitte semmire mert nem mert. Én szeretném vinni valamire. Abban kérnék segítséget hogy aki a nulláról kezdte mit tett? Hány kudarc után sikerült? Mi adott erőt a sokadik kudarc után is? Jól esne valami pozitív motiváció. A válaszokat előre is köszönöm!

2019. jan. 19. 23:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha tippelhetek, szerintem az igazán sikeres emberek nem a gyakori olvasásával töltik a szombat estéiket :D Szóval ők nem fognak válaszolni.

De azért hajrá! El kell kezdeni csinálni, a kudarcokkal ráérsz majd akkor foglalkozni, ha megjöttek.

2019. jan. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen. Ez a lényeg. Csináld, amikor tudod, rendszeresen foglalkozz vele, aztán pár év múlva amikor már jobb vagy akkor elkezdhetsz ezen gondolkodni, keresni olyan emberek társaságát akik tudnak segíteni ebben stb. De tényleg bele kell "raknod" pár évet minimum, illetve ki kell alakítanod, a munkamódszered, meg úgy beépíteni az életedbe ezt a dolgot, hogy ne legyen frusztráló, meg sok. Addig felesleges bővebben ezen gondolkozni.


Én is hasonló dolgot csinálok, (művészet) pénzt ugyan nem sokat keresek vele, de nem is ebből élek. De mindezt, hogy jó legyek benne, rengeteg gyakorlás előzte meg. Meg volt egy év nagyon intenzív időszakom, amikor munkanélküli voltam. Igazából onnantól keresek vele pénzt is.

2019. jan. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Igazából volt hogy már megpróbáltam, fel kerestem egy divat tervezőt, akinek végül meg is tetszettek a rajzaim, és fel ajánlotta hogy meg tanít varrni is és jártam is hozzá hetekig és minden jól ment, viszont egy nap közölte hogy sajnos nem tud tovább tanítani mert válságba került és társulnia kell egy másik céggel és nem lesz ideje rám is. Hát rosszul esett de túl éltem, és most jön a java. Egyszer rám írt, hogy minden rendben van most már és szüksége lenne 2 társra, az egyik már megvan és engem szeretne a másodiknak, normálisan 2 éves szerződést kellene kötnie velem de mivel én még nem tudtam olyan jól varrni velem 3 éves szerződést kötne amiből egy évig csak tanítana, utána meg ruhákat kellene tervezzünk és kiviteleznünk, külföldi turnékra járni, divat bemutatókon részt venni stb. Amikor ezeket olvastam azt hittem majd kiugrik a szívem a helyéről de nem örömömbe hanem 2 érzés miatt, az egyik az volt hogy nagyon megtiszteltetve éreztem magam, hogy úristen tényleg engem akar, másrészt meg a pech, mert én akkor már terhes voltam, és így kizárt volt a 3 éves szerződés. Persze nem bántam hogy terhes vagyok, már akkor imádtam a gyerekem pedig még azt sem tudtam, hogy fiú vagy lány. Hanem az hogy a lehetőség amire egész életemben vártam, az álmom, pont akkor adódik meg amikor már nem tehetem meg. Mintha a sors csúfolodna velem. Szóval ez olyan szarul érintett engem , mert igenis el mondhatom hogy amit el akartam érni sikerült volna, megvolt rá a lehetőség de a leg rosszabkor jött. Ez annyira idegesítő, ki akaszt. De így hogy már alig egy év múlva vége a gyesnek és semmi kedvem vissza menni dolgozni, és szenvedni, mert ahol dolgoztam mielőtt gyesre jöttem hát az maga a pokol.
2019. jan. 22. 22:54
 4/8 anonim ***** válasza:
Valamiért azt hittem, hogy férfi vagy. Nem tudom hogy miért... Mindegy. Hát először is akkor ne menj oda vissza dolgozni. Keress olyan munkát, amit legalább nem utálsz. És akkor nem lesz probléma ha egy darabig nem érnek sikerek. Ilyen lehetőség amit írtál, meg jöhet később még sok. És ha belevágsz valamibe az se biztos, hogy be fog jönni. Ebben ez is benne van. A művészkedéshez kell a lazaság. Hogy ha valami nem jön össze akkor időben kiszállni, és újat kezdeni. Illetve elfogadni akár azt, hogy adott esetben nem érsz el sikereket azzal amit csinálsz. De ha szeretted, meg szereted csinálni, akkor az már siker. A legrosszabb esetben is csak nyersz vele. Az hogy gyereked van az meg nem akadály. Neki is csak jobb lesz, ha azt látja, hogy izgalmas az életed. Vagy ha nem is izgalmas akkor is fel tudod találni magad. Ha nagyobb lesz, lehet, hogy megtetszik neki, és együtt csináljátok. Láttam már ilyesmire több példát is.
2019. jan. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, több mint valószínű, hogy azért, mert azt írtam, hogy nem szeretnék reggeltől estig "izzadni"😊😊😊 de nem csak a kemény fizikai munka tud le izzasztani, hanem az irodai stressz is,meg az ügyfelek, és nem beszélve a főnökökről akik ahelyett, hogy pozitívan motiválnának, hogy fel emelnének, hogy a lehető legtöbbet hozhassuk ki magunkból, inkább cseszegetnek, megaláznak.
2019. jan. 23. 09:39
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja, igen biztos, hogy emiatt gondoltam. De akárhogy is, ugyanúgy áll az amit leírtam. Hagyd ott a munkahelyed. Vállalj olyan munkát, ami nem köti le így az energiáidat, vagy ha le is köti, legalább ne legyen stresszes. Mert láthatóan te nem nagyon bírod a stresszt, mert esetleg a szüleid nem tanítottak meg arra, hogy hogyan kell kiharcolnod magadnak, hogy békén hagyjanak. (most ez csak egy tipp volt, de elég általános)


Muszáj valamennyi áldozatot hozni. Anélkül nem nagyon megy a dolog.

2019. febr. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem poziciótól s keresettől függ, hogy ki jár erre s olvasgat.


Pl én szeretnék még egy embert a kis csapatomba (egyiküket itt kaptam el művészet kategoriában).


Mindegy honnan jön az ember, az érdekel mire képes.


Visszatérve kérdezőre.

Az alkotáshoz idő kell első sorban, ha komolyan meg szeretnéd oldani az lehet, hogy család s gyerek mellett több évbe is telhet, hogy komolyabb szintre emelkedj abból amit szeretsz.


Önmagában a rajz viszont édes kevés.


Rengeteg olyan szakmai ág van, ahol a rajz alap. Nem csak a ruhatervezés.


Ha gondolod elindulási alap ötletet megbeszélhetjük privibe.


Jó pihit!

2019. márc. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

" hogy család s gyerek mellett több évbe is telhet, hogy komolyabb szintre emelkedj abból amit szeretsz."


Család nélkül is.

2019. márc. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!