Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért számít művésznek egy...

Miért számít művésznek egy kortárs "festő"? Ki szereti a kriksz krakszokat és miért?

Figyelt kérdés
2010. jún. 10. 22:43
1 2
 1/18 anonim válasza:
44%
én nemtudom. de szerintem is marhaság. valaki csak azért mert ő ő rajzol három vonalat egy lapra s közben művészien hajlong, na ezér temérdek pénzt kap. rosszul vagyok tőle. ha művészet akkor már legyen művészet
2010. jún. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Pont ezért kell érteni hozzá, hogy meg tudjad különböztetni a művészetet a krix-kraxtól. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nekem sem megy nagyon... de attól még van modern művészet...
2010. jún. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

"Miért számít művésznek egy kortárs festő?" Szerintem rosszul tetted fel a kérdést. Te arra vagy kíváncsi, hogy miért számít művészetnek a krixkrax. A kortárs festők közül nem mindenki krixkraxot csinál :)

Na de a lényeg, hogy mondj példát mert így nem tudom mire gondolsz. Van olyan, hogy egy kép nem ábrázol semmit, csak a színek összhangja jó. De példálul ott van Kazmir Malevics Fekete négyzet fehér alapon című festménye. Van aki eldobja az agyát ilyenektől is. :)

2010. jún. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Azért szerintem nézz körül, hogy a kortárs festők mekkora része gyárt "krikszkrakszokat", és mekkora mást. Meg fogsz lepődni.
2010. jún. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
54%
Azért, mert hozzáértő emberek meglátták benne azt, ami a tiédből hiányzik.
2010. jún. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
35%

Velem ugyan ez van, például a dadaista és hasonló versekkel.

Ebben mi a művészet?


De például Pilinszkytől sem vagyok elájulva. Még középiskolában a magyartanárom majd a nadrágjába élvezett egy három soros összefüggéstelen semmitől. Máig nem értem mitől olyan fergeteges, meg hihetetlen erejű.

2010. jún. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hehe! Én úgy rajzolok,ahogy egy kortárs soha sem fog,vagy csak nem akar!Nem tudom sajna! A "hozzá értő" emberekről inkább nem is mondok semmi,kíváncsi vagyok hányan tudnak lerajzolni egy emberi testet! Csak vannak a kemény iskolák,amin felküzdi magát egy ember,sokat tanúl és nem tud érvényesűlni,mert a kutya sem kíváncsi a rajzaira! Mert a hozzá értők szerint a csíkok a szépek. Ez nekem az érthetetlen! Mindenki szeret érteni valamihez,de ilyen formában kár az iskola hisz mindenki művész!Csak rá kell trüsszenteni a vászonra!:D
2010. jún. 11. 01:12
 8/18 A kérdező kommentje:
A közönség a legjobb hozzá értő egyébként,nem a hozzá értő embereket akarja az igazi művész lenyűgözni,hanem a közönséget! Nem érdekelne,ha egy hozzá értő ember hozzám sétálna és azt mondja nem jó amit csinálok,mert száz embernek tetszik amit csináltam.
2010. jún. 11. 01:17
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan megfejtés, hogy sugárzik a dologból, ha szívből csinálják. Azt tudom csak javasolni, hogy önmagáért és szívből csináld a saját dolgodat. Nem hiszem, hogy szeretnél te a sznob álkult elithez tartozni, akkor meg minek pazarlod értékes figyelmedet rájuk?:) Amit nem kényszermozgásos meztelencsigák csodálnak, az még akár csodálatos is lehet. És itt helye nincs annak, hogy pénzre meg érvényesülésre gondolj. Csak borzongattál kicsit, ezért van rajtad a tehetség áldása. A többi kamu, hogy te ne legyél.
2010. jún. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

Erről ez a vicc jutott az eszembe:

Két kortárs művész beszélget egy étteremben:

-Szerinted odasz@rjak a küszöbre?

- Áhh, úgy sem értenék...


Én sem értem miért művészet az, hogy valaki úgy rajzol, ahogy a 3 éves kisöcsém, de nem kell ezzel törődni. Valakinek az tetszik. Te koncentrálj magadra, hogy neked tetsszen amit csinálsz, szívből csinálj, meg fogod találni a közönséged :)

2010. jún. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!