Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen egyetemre, főiskolára...

Milyen egyetemre, főiskolára megy az, aki író szeretne lenni?

Figyelt kérdés
2017. nov. 25. 08:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Író abból lesz, aki tud és szeret írni, nincs iskolai végzettséghez kötve. Csehov és Németh László orvos volt, Csányi Vilmos vegyész végzettségű.
2017. nov. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az íróság nem függ attól, hogy milyen egyetemet végeztél.

De egy irodalom, szabadbölcsész vagy hasonlóval nem lőhetsz mellé - persze csak akkor, ha van egyéb alternatívád, ha mégse jönne össze az íróság, pl. tanítás, stb.

2017. nov. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mojjo ***** válasza:
91%

Minden idők egyik legtermékenyebb írója, Isaac Asimov (aki bőven nem csak sci-fi-t írt, bár idehaza leginkább amiatt ismerik) pl biokémikus volt.


Ahogy előttem is írták, ez nem a szakon múlik. Persze, mehetsz magyar szakra bölcsésznek, de bőven nem feltétel.

2017. nov. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogy különben mi érdekli. Általában bölcsésznek készülnek, de akár matematikusok, orvosok is lehetnek írók.

Melyik nép érdekel a legjobban? Arra menjél!

2017. nov. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mindenkit felpontoztam. Telefonról írtam a kérdést, ezért nem tudtam kiegészíteni, én már nem állok pályaválasztás előtt, inkább az érdekel, hogy azok, akik írók szerettek volna lenni, illetve azok a fiatalok, akik így gondolkodnak, milyen pályát választanak. De úgy látom, jól tippeltem, hogy bölcsész szakra jelentkeznek.
2017. nov. 27. 17:08
 6/7 Mojjo ***** válasza:

@5: Hát izé, mi mindannyian azt írtuk, hogy a bölcsész szak egyáltalán nem értelemszerű és főleg nem feltétel. Értelemszerű választás lehet, de bőven nem mindig az a választás.


Ami azt illeti, néha meglátszik rossz értelemben egy írón, ha bölcsész és jó értelemben, ha nem az. Ha már Asimovot említettem, olvastam tőle olyan krimit, ahol egy egyetemen történt gyilkosság és egy vegyész doktoranduszt öltek meg - és nagyon kellett a történethez a kémiatudása. De sokféle történethez jól jöhet, ha az írónak van rálátása más történetekhez. Vagy rosszul, ha nincs. Bölcsész végzettségű írótól is olvastam kiégett fizikusról szóló könyvet. Fájdalmas volt. Nem épp jó értelemben.


Persze, utána lehet nézni dolgoknak. De az mindig más lesz, mintha az ember konkrétan egy másik tudományág világából érkezne és azt a nézőpontot, rálátást tudná kamatoztatni.

2017. nov. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mojjo ***** válasza:
@6: Az a két értelemszerű gyönyörűen néz ki a mondandóm elején, de talán érthető, mit akartam kifejezni. :)
2017. nov. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!