Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Aki hallgat, arra milyen...

Aki hallgat, arra milyen hatással van a komolyzene? Ugy értem mit érez vagy gondol?

Figyelt kérdés
2010. máj. 27. 22:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Nyugtató hatása van, de mondjuk én már régen hallgattam.

Viszont bizonyított dolog, hogy jó hatása van, mivel még az állatok is sokkal szeretik meghallgatni, mint egyéb más zenét.

2010. máj. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
sokkal jobban szeretik meghallgatni*
2010. máj. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Komoly zene azért elég tág fogalmazás. Van, amelyik nyugtat, de pl. http://www.youtube.com/watch?v=1aKAH_t0aXA&feature=related egyáltalán nem, sőt, inkább feltölt energiával...
2010. máj. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ezt elég nehéz verbálisan leírni. ;)


Nem mndegy, hogy

(1) ismerekedik az ember egy zenével, ekkor jellemzően kutató feelingje van a dolognak (belső összefüggések keresése, a zene és előadó megértése) avagy

(2) szimplán csak élvezkedik, ekkor például lehet örülni annak, hogy "értjük" a zenét és az értés révén minőségi módon átáramlik rajtunk.


Külön érdekes, ha egy ismert darab egy új előadását, interpretációját hallgatja az ember. Akkor a korábbi élményekkel való összehasonlítástól, a zene új aspektusaig és/vagy az előadói megértésig lehet széles a élvezkedési paletta.

2016. jún. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!