Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen szintetizátort vegyek,...

Milyen szintetizátort vegyek, ha kezdő vagyok teljes mértékben?

Figyelt kérdés

Soha nem zenéltem, nem jártam zeneiskolába, bár mindig is nagy álmom volt, hogy megtanuljak legalább 1 hangszeren játszani.

Végül a szintetizátor mellett döntöttem.


(Egy gyors kérdés: tényleg igaz, hogy azt lehet fülhallgatóval hallgatni? Így nem zavarva a lakótársakat?)


Maximum 45 ezer forintom van rá. Milyet ajánlanátok?

Milyen paramétereket érdemes figyelembe venni? Milyen oldalról érdemes rendelni?


A közel jövővel kapcsolatban: tudnátok ajánlani ingyenes online kurzusokat, ahol elsajátíthatom az alapokat? Vagy esetleg könyvet?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. dec. 19. 11:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia,

szintetizätoron nagyon sok mindent lehet csinälni, jo lenne beloni, hogy kb. mit szeretnel:

Van ugye a mulatos szintis, aki benyomja a zenei alapot es raklimpirozik valami. Aztan vannak akik inkabb zongoranak hasznaljak a szintetizatort, aztan vannak akik pop/rock zenekarokban alafestest es dallamokat jatszanak es igy tovabb. 45-ert szerintem inkabb a hasznaltak kozott nezelodj, ami fontos, hogy olyat vegyel, ami legalabb 5 oktavos es dinamikus billentesu!

2016. dec. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Természetesen lehet fejhallgatóval használni. 45 ezerért csak olyan hangszert kapsz, amit én a játék kategóriába sorolok. Ettől függetlenül ezeknek a hangszereknek is 5 oktávos (61 billentyű) normál billentyűs billentyűzetük van, sok hangszínt tudnak, sok stílusú kíséretet, szóval szórakozásra és tanulásra egyaránt alkalmasak egy bizonyos szintig. Casio vagy Yamaha márkát ajánlok. A használt piacon is bőséges a kínálat, ha még kevesebbet akarsz költeni. Igazán jó könyvet/kottát a tanuláshoz nem tudok mondani, a Lidlben szoktak lenni bevezető oktató anyagok különféle hangszerekre. Vedd fel a kapcsolatot egy nagyobb hangszerbolttal, ott biztosan tudnak ajánlani ilyen kiadványt. A netes oktatóvideókkal az a baj, hogy általában nem jó a felépítésük. Vagy csak az első lépéseket mutatják be, vagy éppen ellenkezőleg, túl nehéz az anyag.
2016. dec. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek a választ!


1. válaszoló: Inkább zongorázni szeretnék rajta, nem mulatósat/pop-ot játszani.


2. válaszoló: Sajnos most csak ennyit tudok rákölteni. Azt mondod nem is érdemes ennyiért venni? Inkább várjak és vegyek jobbat?

Az a baj, hogy nem mernék költeni 45-nél többet rá, mert még sosem zenéltem, ergó ha az alapokhoz jó, akkor már örülök. A lényeg, hogy olyan "klasszikus hangzást" szeretnék elérni. Persze tudom, ennyiért nem fogok eljátszani még a legegyszerűbb darabok közül egyiket sem normálisan, de ha már kicsit is ki tudom elégíteni "művészi" énemet, már jól jártam.

2016. dec. 19. 13:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha inkább zongorázni szeretnél, akkor ahogy az előző írta, mindenképp olyat vegyél, ami dinamikus billentűzettel rendelkezik. Ez azt jelenti, hogy reagál a billentés erősségére. Pont 50 ezer körül indulnak az ilyen hangszerek, nem lehetetlen vállalkozás. Az zongorázásra leginkább megfelelő digitális zongorák sajnos sokkal drágábbak, 120 ezer körül van a legolcsóbb. Ezeknek a valódi zongoráéhoz nagyon hasonló a billentése, a terjedelem is nagyobb (7 oktáv), és a hangszín és nagyon hasnolít az igazi zongoráéhoz. Mint említettem, 120 ezer körül indulnak az új hangszerek, ami azt jelenti, hogy kis kitartással találhatsz használtat 80 ezer körül, de még ez is lényegesen több a 45 ezernél. A klasszikus zongoratanuláshoz sok kottát lehet kapni, de mindenképpen javaslok egy tanárt, aki időnként rádnéz, mert az elején összeszedett rossz szokásokat nehéz kijavítani aztán.
2016. dec. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!

En eleg kiemelkedo rajzos vagyok, szoval uyg jrok most neked.

A rajznak ALIG VAN KOZE KEZUGYESSEGHEZ! ezt az okoskodonak irom. "Kezugyessegrol hallottal mar?" A latasmod a lenyeg. Hogy lasd az aranyokat. Az a lenyeg, hogy magad korul allandoan fiygelj. Amikor mesz az utcan, nezd a fakat, az emberek arcat es magadban folyamatosan jegyezd az arynekokat, aranyokat, kepeket. A latasmod a fontos nem a kezed. Az hogy valakit emlekezetbol lerajzolj ahoz nem egy honap vagy egy ev kell , hanem tobb ev kitarto rajzolas (napi szinten). Tehetsegtol is fugg a rajzolas, de tanulni is lehet. A lenyeg hogy nezd az aranyokat. Folyamatosan futtasd a felyedben horizontodon a fejbeli vonalzokat, az arnyeekokat figyeld es a finomsagokat. Keprol sose rajzolj mert nrm tanulsz meg latni! Takj le magad ele targyakat, es egy udo utan nagyon belelendulsz igy.

Renelem segitettem:)

2017. máj. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!