Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi szerint kérnek az emberek...

Mi szerint kérnek az emberek pénzt egy festményért/rajzért?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és festek, rajzolok, egész életemben rajzoltam festeni viszont csak idén nyáron kezdtem el. Mostanában sokan felkerestek ismerősök, hogy tudnék-e rajzolni vagy festeni nekik valamit és mindannyian felajánlották, hogy fizetnek nekem pénzt illetve nem felajánlották hanem megkérdezték mennyiért csinálnám meg. Mivel még csak 17 éves vagyok és csak hobbiból rajzolok, festek, nem művészeti suliba járok és nem érzem, hogy a festményeimnek lenne annyi értéke, hogy pénzt kérhessek értük ezért mindenkinek megmondtam, hogy nem fogadok el pénzt plusz alapból is nekem öröm, hogy megkeresnek és festhetek/rajzolhatok valami olyat amit alapból nem. Viszont megfogalmazódott bennem a kérdés, hogy akik ezért pénzt kérnek mi szerint határolják be, hogy egy festményt mennyiért adnának? Festményhez szükséges cuccok ára alapján vagy a felette eltöltött idő alapján, órabér? Van itt olyan aki készít megrendelésre festményeket, ti mennyiért készítetek ilyeneket megrendelésre?

2016. nov. 13. 12:43
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A munkaerőpiac mindig annyit fizet a termékeidért, amennyit képes és hajlandó kiadni. Te azt tartsd szem előtt, hogy számodra nyereséges legyen, tehát ne koptasd a saját vásznat, festéket ingyen...

Mivel a művészetben minden termék egyedi, így igazából az dönti el, mennyit tudsz kérni, hogy a te stílusodra, képi világodra mennyire van kereslet, és mennyit adnának érte mások.

2016. nov. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!