Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi szerint kérnek az emberek...

Mi szerint kérnek az emberek pénzt egy festményért/rajzért?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és festek, rajzolok, egész életemben rajzoltam festeni viszont csak idén nyáron kezdtem el. Mostanában sokan felkerestek ismerősök, hogy tudnék-e rajzolni vagy festeni nekik valamit és mindannyian felajánlották, hogy fizetnek nekem pénzt illetve nem felajánlották hanem megkérdezték mennyiért csinálnám meg. Mivel még csak 17 éves vagyok és csak hobbiból rajzolok, festek, nem művészeti suliba járok és nem érzem, hogy a festményeimnek lenne annyi értéke, hogy pénzt kérhessek értük ezért mindenkinek megmondtam, hogy nem fogadok el pénzt plusz alapból is nekem öröm, hogy megkeresnek és festhetek/rajzolhatok valami olyat amit alapból nem. Viszont megfogalmazódott bennem a kérdés, hogy akik ezért pénzt kérnek mi szerint határolják be, hogy egy festményt mennyiért adnának? Festményhez szükséges cuccok ára alapján vagy a felette eltöltött idő alapján, órabér? Van itt olyan aki készít megrendelésre festményeket, ti mennyiért készítetek ilyeneket megrendelésre?

2016. nov. 13. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%

Egy festmény árát sok minden befolyásolhatja. A kereslet, az ismertség, a divat, a minőség, a tartalom.

Kezdőknél elsősorban a mondanivaló, amit szakértő bírál el. A te esetedben azt mondanám, aki fizetséget ajánl, annak mondd azt, amennyit neki megér. Végtére neked vannak költségeid is.

2016. nov. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
Könnyebb lenne valamit mondani rá, ha látnánk egy képed, de általában kezdőknél egy árnyékolt kép nem különösebben részletes háttérrel ami kb 10 óra alatt készül el olyan 30$ körül van, vagyis óránként durván 1000Ft-al lehet számolni.
2016. nov. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 piriiiii ***** válasza:
100%

Igen, sok minden befolyásolhatja.

Én most a Képzőművészeti Egyetemen tanulok, nemrég beszéltem egy sráccal, aki szeretne egy rajzot (a3as lapra, ceruzával, szénnel). Kérdezte, mennyi idő alatt csinálnám meg, mondtam neki, hogy kb öt óra, meg hogy mennyiért csinálnám, és hasraütés szerűen azt, hogy 5 ezerért. Ő ezt felemelte 10-re. És hát ahogy akarja. :D

Nem szoktam nagyon kalkulálni, de egy kevésbé speciális cuccokat igénylő rajznál nem nagyon mondok többet 3-5 ezernél.

Amúgy szobrásznak tanulok, nemrég egy ismerősöm egy szobrot kért (ez sem igényel soko speciális anyagot, agyagból vagy gipszből csinálom, bár ez több időt elvesz), egy laptopot ígér cserébe.

Mivel én eleve ezeket tanulom, megvan hozzá a kellő felszerelésem, így az anyagot csak minimálisan számítom bele, meg annyira nem is érdekel. Sokkal inkább az eszmei értéket és a munkával eltöltött időt számolom.

2016. nov. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 piriiiii ***** válasza:

Egy festmény persze rendesen kifeszített vászonra mindjárt mást, oda speciális dolgok kellenek, pláne, ha a vásznat is Te feszíted... a vászon baromi drága, a különféle festékek, ecsetek is.

Én simán kérnék érte pénzt emberi kereteken belül (hogy legalább a felszerelést, eszközöket, anyagokat behozza az ár) ha felajánlják, kivéve persze, ha valami közelebbi ismerős, rokon az illető.

2016. nov. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Most csak erről az egy festményemről van képem. Tényleg nagyon kezdő vagyok még szóval nézzétek el, hogy nem profi. Ez amúgy a második festményem és 11 óra alatt készítettem el egy barátnőm születésnapjára. Tudom vannak benne hibák, pl a szája nekem nem igazán tetszik de már így is rengeteget javítgattam rajta és nem mertem többet hozzányúlni. [link]

Maximalista vagyok és 6 óra után késznek nyilvánítottam amikor még csak így nézett ki de egyre többet néztem és rájöttem, hogy ez nekem így nem elég. ( [link] Így lett belőle 11 óra.

2016. nov. 13. 13:20
 6/11 anonim ***** válasza:

Drága piriii-kém! Te olyan okos vagy mindig... Tavaly is csodáltam és értékeltem a hozzászólásaid. Ez ma sincs másképp!


Puszillak!

2016. nov. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 piriiiii ***** válasza:
Ez irónia?
2016. nov. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát ma pl egy nagyon jó barátnőm kért tőlem egy festményt. Tőle nem szeretnék pénzt kérni, meg nagyon kedves mert vászonra szeretné és nekik van vásznuk szóval ad is nekem. Igazából ha festek akkor csak vászonra festek, igaz nekem nem feszített vásznam van hanem még régebben vettem egy A3-as méretű olyan mintha vázlatfüzet lenne csak kitéphető vásznak vannak benne. A kellékek meg vannak hozzá, venni nem kell. Akril festéket használok nem olajat mert úgy olvastam, hogy akril az egyik legjobb vászonra, olaj meg én tudásom szerint elég drága és mivel még kezdő vagyok ezért nem akarok elpacsmagolni drága olajfestéket, majd ha olyan szintre értem. Köszönöm szépen amúgy mindenkinek a választ, sokat segítettetek! Csak én így nem tudom behatárolni, hogy mennyit kéne kérnem.. megkérdeztem, hogy neki mennyit érne arra meg válaszolni nem igazán tud csak annyit, hogy amennyit én gondolom de fogalmam sincs. Úgy vagyok, hogy végül is nem rossz ötlet ez a pénz kérés mert kellemest a hasznossal elég jól hangzik, de tényleg fogalmam sincs, hogy mennyit kérhetnék. Arra is gondoltam, hogy majd ha készen leszek akkor tudom csak kb megmondani, hogy mennyit kérhetnék érte attól függően, hogy mennyire vagyok megelégedve és, hogy mennyit dolgoztam rajta. Az viszont egyik félelmem, hogy nem tetszik az illetőnek.
2016. nov. 13. 13:29
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a felhasznált anyagok,ráfordított idő,és hogy mennyire sikerült jól.

De ismerek olyan festőt is,aki m2 árban mondja meg az árat,és nem falfestményeket csinál.

2016. nov. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szerintem nyugodtan kérjél el egy kisebb (A4 körül) vászonképért 10 ezer fölött. tényleg van anyagköltséged, az idődet, a tudásodat rászánod, egyedi dolgokat készítesz.

így is még nagyon olcsó.

ha valami különösen jól sikerül, akkor persze nyugodtan kérjél még több pénzt. A művészetednek ára van, ne add el olcsón, mert annyira fogják becsülni, amennyire te értékeled!

majd idővel, ha több megrendelőd/tapasztalatod lesz, akkor emelheted is az áraidat.

2016. nov. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!