Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy készítik ezeket a csodála...

Hogy készítik ezeket a csodálatos illusztrációkat?

Figyelt kérdés

[link]

Valaki gondolom csinál egy szép rajzot, de onnan hogyan tovább? Hogyan digitalizálják, hogyan csinálják meg ilyen életszerűre? Szinte már érzem a forróságot.



2016. okt. 6. 22:24
 1/4 A kérdező kommentje:
Komoly számítógépes utómunkák kellenek, ezeket milyen programmal végzik el?
2016. okt. 6. 22:26
 2/4 anonim ***** válasza:
Hogy most ezt konkrétan miben csinálták, az jó kérdés, sok mindenben lehet. Photoshop, illustrator, sketchbook pro, stb stb. Nem feltétlenül csinálnak szép rajzot elsőre, sokszor a gépen csinálják teljes mértékben. Ha meg mégis rajz akkor nem szép, hanem egy skicc inkább, körvonalak, arról egy jó fotó és ott színezik ki kb a programban, de ez nem olyan körvonalas típusú dolog, ezt szerintem 100%ban valamilyen programmal csinálták.
2016. okt. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Először is valahogy összehozza a kezdeti vázlatot. Hogy ezt kézzel vagy géppel teszi, az nem sokat számít; csak a kézit még le kell fotózni vagy scannelni.


Azután folytatja valamilyen rajzolóprogrammal. Nem kell nagyon komoly vagy speciális programra gondolni, nagyjából elég, ha tud rétegeket kezelni, ezekre alapvető effekteket alkalmazni és támogatja, hogy saját ecsettípusokat hozzunk létre. A háttérhez akár valamilyen agyoneffektezett fotót is használhatott. Ha jól megnézed, a kép minden egyes része (testrészek, fák, lángok, háttér, fényeffektek) elkülöníthető egy saját rétegre; mondjuk 80-100 darabra.


Nyilván sokat kell tanulni és gyakorolni, mire valakinél kifejlődik egy ilyen látásmód. Pl. ha nem használ referenciaképeket, akkor ismernie kell a tűz viselkedését; a fény tükröződésének a bonyolult szabályait; ismernie kell a fát, mint anyagot, stb... Mivel ez egy digitális kép, kihasználja azt is, hogy a színek sokkal intenzívebbek a monitoron, mint egy papírra festve. Valószínűleg nem egérrel rajzolt, hanem digitális rajztáblával. Érdemes ráközelíteni és lebontani az összhatást kisebb ecsetvonásokra: láthatod, hogy valójában mennyire sok és egyszerű elemből építette fel.


Egy jó tanács még: ezt ne tekintsd életszerűnek. Értem én, hogy hogy érted, de a való életben nagyon bonyolult fizikai szabályok szerint épülnének fel az ilyen összetett dolgok és az nem emberi képesség, hogy minden ilyet egyszerre észben tudjunk tartani és képzeletből előhozni. Itt is lehet pl. apróbb fénytani hibákat találni, ha nagyon bele akarunk kötni.

2016. okt. 7. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A szkenneres dologra én is gondoltam, meg lettem volna győződve, hogy úgy készítették :)

Ment a zöld kéz.

2016. okt. 7. 19:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!